BIC Plzeň

BIC News

Služby sítě Enterprise Europe Network se nově zaměřují na digitalizaci

Síť Enterprise Europe Network, největší mezinárodní síť podporující podnikání, pokračuje v novém období, které bude trvat do poloviny roku 2025. Přináší nová témata – digitalizaci a udržitelný růst malých a středních podniků.

Digitalizace u malých a středních podniků je významným tématem pro nové projektové období. Připravili jsme proto přehled chystaných dotačních programů, které mohou s financováním takovýchto aktivit pomoci. Ten obsahuje jak programy zaměřené přímo na podporu digitální transformace podniků, tak programy, které lze do jisté míry a za určitých podmínek k tomuto účelu také využít, přestože to není jejich hlavní cíl.

I nadále se v naší činnosti v rámci sítě Enterprise Europe Network budeme zaměřovat na podporu malých a středních podniků v přístupu na jednotný trh a internacionalizaci. A samozřejmě také poradíme, jak financovat (nejen) inovační aktivity firem – ať už prostřednictvím investora nebo dotací.

Věnovat se budeme také posilování odolnosti a udržitelného růstu malých a středních podniků v reakci na nové požadavky vyplývající z aktuální celosvětové situace.

Služby v rámci sítě Enterprise Europe Network poskytujeme v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji. Bezplatné poradenství je realizováno díky finanční podpoře z Evropské unie a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Zůstaňte s námi ve spojení – přihlaste se k odběru Zpravodaje EEN a sledujte nás na našich sociálních sítích Facebook a LinkedIn.

Startup World Cup & Summit se mění na Disraptors

A současně přichází European Champions League, bitva o evropský titul Startup Champion. Kromě regionálních šampionů bude summit místem, kde může potkat titány podnikatelského světa.

Celý článek

Navýšení dotací pro podniky na služby výzkumných organizací

MPO navýšilo alokaci na výzvu VI programu Inovační vouchery v OP PIK o 30 mil. Kč. To umožní podpořit v roce 2022 další projekty malých a středních podniků. Poraďte se s námi, jak tento dotační program správně využít při nákupu služeb od výzkumných organizací v ČR.

Celý článek