BIC Plzeň

BIC Reference

ELSIN spol. s r.o.

ELSIN spol. s r.o. je česká firma, která se svým korejským partnerem přináší na evropský trh unikátní zkušenosti a metody v oboru špičkových technologií zaměřených na záchranu dat a servis výrobků s LCD. V prvních letech po svém založení společnost ELSIN využívala prostory BIC Plzeň na Borských polích.

www.elsin.cz

Rozhovor s jednatelem společnosti

Jak Vaše společnost v Plzni začínala?

Společnost ELSIN byla založena v září 2005 jako evropské středisko pro specializované služby v oboru oprav LCD obrazovek a jako laboratoř na záchranu dat. Know-how poskytl náš korejský partner, který je jedničkou v oboru na korejském trhu. Při založení firmy jsme využili služby BIC Plzeň, jak při hledání vhodných prostor, tak při získání financí na nákup špičkové a v ČR unikátní technologie za několik milionů korun. Díky asistenci BIC při zpracování žádosti o půjčku jsme získali půjčku rychle a s vynaložením minima času.

Jak se společnost dále rozvíjela a co v současné době nabízí svým zákazníkům?

Již brzy po zahájení činnosti naší firmy nám původní pronajaté prostory nestačily a bylo nutné rozšíření v rámci objektů BIC Plzeň. V roce 2010, v souvislosti s nákupem dalších technologií pro obrazovky až do rozměru 65“ a s požadavky nových zákazníků, musela firma řešit otázku dalších prostor, a to už se jednalo o rozlohu, která nebyla v areálu BIC Plzeň k dispozici. Byla tedy ukončena inkubační fáze a přestěhovali jsme se do nových prostor, stále v rámci průmyslové zóny Borská pole, kde jsme si pronajali plochu přes 500m2. V těchto prostorách jsme podnikali až do konce 2015, kdy jsme se přestěhovali do dvojnásobných prostor v areálu GES v Plzni na Lochotíně. Hlavním důvodem k přestěhování je stále rostoucí rozměr LCD obrazovek jejichž servis je naším hlavním oborem i rozšiřování dalších aktivit kterými jsou záchrana dat z paměťových medií, prodej/e-shop LCD obrazovek a opravy náročných průmyslových přístrojů.

Po 6 letech činnosti se ELSIN odpoutal od svého korejského partnera a jako plně česká firma nyní poskytuje servisní služby v několika oborech pro zákazníky v Evropě i v Asii. V současné době ELSIN zaměstnává i s externími spolupracovníky přes 25 pracovníků v oborech:

Servis LCD obrazovek – ELSIN je jediná firma v ČR, která vlastní technologické vybavení pro opravy LCD s kapacitou přes 30 tisíc obrazovek ročně a rozměrech LCD panelů od 8“ do 65“. Díky špičkové technologii včetně čistého prostoru „cleanroom“ o rozloze téměř 200m2, je schopna provádět i nejsložitější opravy LCD. Vyvíjí i vlastní řešení a zařízení pro servis LCD obrazovek.

Záchrana a obnova dat – ELSIN jako špičková laboratoř pro práci s daty na paměťových mediích disponuje nejen rozsáhlým čistým prostorem, ale i speciálním software a zařízením, které umožňuje přistupovat k harddisku v režimu výrobce, a tím ovládat, ovlivňovat a třeba i obcházet funkce zařízení. Mezi naše velké výhody patří rozsáhlý sklad více než deseti tisíc harddisků různých typů, jejichž části se v procesu záchrany využívají. Mobilní servisní stanice umožňuje provádět zásah kdekoliv přímo u zákazníka.

Prodej LCD displejů a dílů pro LCD – ELSIN nabízí a dodává LCD displeje a speciální náhradní díly zákazníkům v ČR i v Evropě. Zájem servisů a jednotlivců je zvláště o notebookové LCD panely. Zvláštní službou jsou speciální díly pro malé série a zákaznické aplikace, které dodáváme výrobcům LCD výrobků.

Opravy průmyslových elektronických přístrojů – špičkové znalosti svých pracovníků ELSIN využívá pro opravy průmyslových přístrojů (mobilní terminály pro čtení čárových kódů, průmyslové aplikace s LCD obrazovkami apod.) a pro specializovaný servis pro firemní zákazníky.

Kdo jsou Vaši zákazníci po 10 letech činnosti vaší firmy?

Významnými zákazníky jsou výrobci a distributoři LCD výrobků, servisní organizace, ale i jednotlivci jak v ČR a Evropě, tak i v Asii. Přes 10 let jsme servisním partnerem významného čínského výrobce LCD panelů pro kterého organizujeme opravy a distribuci LCD po celé Evropě. Důležitým partnerem je i evropská firma, pro kterou rezervujeme měsíční kapacitu přes 2000 notebookových LCD  panelů. Významnou a stále rostoucí skupinou zákazníků jsou výrobci LCD výrobků v Česku. Jsme pružná firma a jak název ELSIN – Electronic Services&Solutions napovídá, zákazníci mohou požadovat a očekávat širokou nabídku služeb a zákaznicky orientovaná řešení „na míru“. V letošním roce uplynulo 10 let od zahájení činnosti firmy ELSIN. Rozvoj firmy byl zaměřen spíše do hloubky neboli na zkvalitňování činností v jednotlivých oborech. Portfolio zákazníků se stabilizovalo a tržby se významně zvýšily. Podnikání v elektronice je ale velmi dynamické a obtížně předvídatelné a je třeba se stále připravovat na změny. Bill Gates svým zaměstnancům stále připomínal „nezapomeňte, že jsme 2 roky od bankrotu“. To v případě, že zavládne uspokojení se současným stavem.

V čem vidíte přínos Vaší spolupráce s BIC Plzeň?

Spolupráce pro nás byla důležitá především na začátku. Po rozhodnutí o založení firmy ELSIN v červenci 2005 během naší návštěvy Koreje, byly již v srpnu připraveny prostory BIC k nastěhování a 15. září jsme zahájili zkušební činnost. Pružnost, rychlost a vstřícné jednání ostatně provázely celou naší spolupráci s pracovníky BIC. Ale i v současné době využíváme možnosti zúčastnit se některých vzdělávacích a informačních akcí, které BIC Plzeň připravuje. Oceňujeme také kvalifikované informace o aktuálních možnostech získaní podpory z vhodných evropských programů – i když jsme se zatím nerozhodli pro podání nějaké žádosti, je pro nás důležité, že víme, kam se v případě potřeby obrátit.

Děkujeme za rozhovor. 

Publikováno: 05/2016

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek