BIC Plzeň

BIC Use

Poblíž Plzně vzniknou unikátní testovací kapacity v ČR

V Příšově u Třemošné vznikne rozšířením stávajícího podnikového centra průmyslového výzkumu v Čechách jedinečná zkušebna.

Společnost GTW BEARINGS s.r.o. je největším tuzemským a předním evropským výrobcem průmyslových kluzných ložisek založených na cínoolověné kompozici. Více než 25 let zajišťuje komplexní služby v oblasti výroby, oprav a renovací kluzných kompozicových ložisek a jejich příslušenství. Orientuje se i na technické projekty a poradenství zákazníkům v oblasti problematiky fungování kluzných ložisek.

Dotace na podporu zavádění či rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit firem

Konzultace k otázkám dotací na inovační aktivity poskytujeme společnosti GTW BEARINGS již řadu let a za tu dobu jsme byli nápomocni při získání dotační podpory na celou řadu projektů. Společnost má zájem pořídit speciální stroje, zařízení a řídicí systém, které dohromady budou tvořit zkušebnu pro testování průmyslových ložisek. Ta naváže na již existující podnikové centrum průmyslového výzkumu, vývoje a inovací. Proto jsme společnost upozornili na vyhlášení VIII. výzvy programu Potenciál, jehož cílem je podpora zavádění či rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit malých a středních podniků. Společnosti jsme pomáhali s přípravou podnikatelského záměru a další dokumentaci k žádosti o dotaci.

Pořízením jednotlivých zařízení (jako např. motor, frekvenční měnič, převodovka a hřídelové spojky, systém mazání a chlazení oleje, systém měření a regulace), které budou integrovány do jediného celku, vznikne zkušební stand (zkušebna) pro vyvíjená ložiska, bude tak možné experimentálně ověřovat parametry nových ložisek.

Projekt svým zaměřením dá vzniknout naprosto unikátní a v ČR ojedinělé testovací kapacitě, která bude plně srovnatelná se zkušebními standy a zkušebnami v zahraničí. „Doposud společnost byla odkázána na spolupráci s Technickou univerzitou v Clausstahl a v Chemnitzi v Německu,“ říká Martin Holubec, senior konzultant BIC Plzeň. „Nyní bude v tomto ohledu plně samostatná. Velkým přínosem je, že další průmyslové podniky i výzkumné organizace budou moci využívat kapacit podnikového centra,“ dodává.

Zvažujete i vy zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity ve vaší firmě? Hledáte financování inovačního projektu?

Poradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě

Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.

Celý článek

Posouváme naše možnosti a nabízíme lepší služby klientům, říká o podnikatelských voucherech zástupce Protetiky Plzeň

3D modelování a digitální dvojčata inovují tradiční způsob výroby dětských ortéz. S metodikou postupu pomohl díky plzeňským podnikatelským voucherům COMTES FHT.

Celý článek