BIC Plzeň

BIC Use

Poblíž Plzně vzniknou unikátní testovací kapacity v ČR

V Příšově u Třemošné vznikne rozšířením stávajícího podnikového centra průmyslového výzkumu v Čechách jedinečná zkušebna.

Společnost GTW BEARINGS s.r.o. je největším tuzemským a předním evropským výrobcem průmyslových kluzných ložisek založených na cínoolověné kompozici. Více než 25 let zajišťuje komplexní služby v oblasti výroby, oprav a renovací kluzných kompozicových ložisek a jejich příslušenství. Orientuje se i na technické projekty a poradenství zákazníkům v oblasti problematiky fungování kluzných ložisek.

Dotace na podporu zavádění či rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit firem

Konzultace k otázkám dotací na inovační aktivity poskytujeme společnosti GTW BEARINGS již řadu let a za tu dobu jsme byli nápomocni při získání dotační podpory na celou řadu projektů. Společnost má zájem pořídit speciální stroje, zařízení a řídicí systém, které dohromady budou tvořit zkušebnu pro testování průmyslových ložisek. Ta naváže na již existující podnikové centrum průmyslového výzkumu, vývoje a inovací. Proto jsme společnost upozornili na vyhlášení VIII. výzvy programu Potenciál, jehož cílem je podpora zavádění či rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit malých a středních podniků. Společnosti jsme pomáhali s přípravou podnikatelského záměru a další dokumentaci k žádosti o dotaci.

Pořízením jednotlivých zařízení (jako např. motor, frekvenční měnič, převodovka a hřídelové spojky, systém mazání a chlazení oleje, systém měření a regulace), které budou integrovány do jediného celku, vznikne zkušební stand (zkušebna) pro vyvíjená ložiska, bude tak možné experimentálně ověřovat parametry nových ložisek.

Projekt svým zaměřením dá vzniknout naprosto unikátní a v ČR ojedinělé testovací kapacitě, která bude plně srovnatelná se zkušebními standy a zkušebnami v zahraničí. „Doposud společnost byla odkázána na spolupráci s Technickou univerzitou v Clausstahl a v Chemnitzi v Německu,“ říká Martin Holubec, senior konzultant BIC Plzeň. „Nyní bude v tomto ohledu plně samostatná. Velkým přínosem je, že další průmyslové podniky i výzkumné organizace budou moci využívat kapacit podnikového centra,“ dodává.

Zvažujete i vy zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity ve vaší firmě? Hledáte financování inovačního projektu?

Poradenství pomohlo plzeňské firmě získat financování na vývoj produktů

Plzeňská firma Amitia s.r.o.  je inovativní společnost, která se specializuje na řešení založená na umělé inteligenci pro různé oblasti od průmyslové výroby po zdravotnictví a vzdělávání. Firma v loňském roce hledala možnosti, jak financovat své aktivity a obrátila se na nás jako regionální pracoviště sítě Enterprise Europe Network (EEN) na základě předchozí spolupráce.

Celý článek

Poradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě

Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.

Celý článek