BIC Use
Díky Plzeňským podnikatelským voucherům jsme schopni našim zákazníkům nabídnout nové služby, říká jednatel Zero Systems
Společnost Zero Systems s.r.o. působí na českém trhu již od roku 2004 jako rodinná firma zaměřená na výrobu, ostření a obchod s nástroji pro třískové obrábění. Investice do nového vybavení a technologií jsou klíčové pro udržení vysoké kvality nástrojů a nářadí. Velký potenciál také společnost vidí ve spolupráci s výzkumnými organizacemi. K té ji přivedly mimo jiné také Plzeňské podnikatelské vouchery.
„Pro náš specifický produkt, šroubovitý vrták, jsme potřebovali vyvinout a optimalizovat speciální geometrii a mikrogeometrii,“ vysvětluje Jan Schweitzer, jednatel společnosti. „Protože nedisponujeme potřebným vybavením, kapacitami ani odborníky, obrátili jsme se na Regionální technologický institut Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni (RTI FST ZČU). Jejich pracoviště je nadstandardně vybavené v oblasti konstrukce a výroby speciálních řezných nástrojů, včetně pro nás důležité mikrogeometrie a kontroly,“ dodává.
Získané zkušenosti a výrobní procesy firma implementovala do svých procesů téměř okamžitě
Vývoj a úprava nové řady vrtacích monolitních nástrojů zahrnoval několik kroků. „Nejprve jsme vypracovali prvotní návrh geometrie nástroje. Poté jsme několik sad vrtáku laboratorně zbrousili a následně navrhli a upravili jeho mikrogeometrii. Po ověření řezivosti vrtáku jsme optimalizovali procesy a podobu nástroje finalizovali. Jako poslední proběhlo laboratorní broušení finální geometrie a úprava mikrogeometrie. Současně jsme stanovili také korelační metodiku výroby a především měření mikrogeometrických tvarů nástroje,“ upřesňuje doc. Ing. Miroslav Zetek, Ph.D., vedoucí laboratoře experimentálního obrábění RTI FST ZČU, který se na projektu podílel.
Spolupráce s výzkumnou organizací ovšem přinesla i jiné výhody
Spolupráce s výzkumnou organizací ovšem přinesla i jiné výhody. „Setkání s odborným pracovištěm a týmem, jejich postupy, informace o novinkách z oboru, nám přinesly impulsy a náměty na další zlepšování,“ říká Jan Schweitzer.
Projekt „Vývoj a optimalizace speciální geometrie a mikrogeometrie šroubovitého vrtáku“ byl realizován v rámci programu Plzeňské podnikatelské vouchery, jímž město Plzeň přispívá k rozvoji podnikatelského prostředí a konkurenceschopnosti firem. Program se zaměřuje právě na zahájení a rozvoj spolupráce mezi podniky a výzkumnými organizacemi v Plzeňské aglomeraci. „Na nákup služeb od výzkumné organizace jsme získali dotaci, která pokryla podstatnou část nákladů. Plzeňské podnikatelské vouchery proto vřele doporučuji i ostatním zájemcům – považuji je za vhodnou formu podpory inovačních firem,“ uzavírá Jan Schweitzer, jednatel společnosti.
Mgr. et Mgr. Martina Surynková
Poradenství pomohlo plzeňské firmě získat financování na vývoj produktů
Plzeňská firma Amitia s.r.o. je inovativní společnost, která se specializuje na řešení založená na umělé inteligenci pro různé oblasti od průmyslové výroby po zdravotnictví a vzdělávání. Firma v loňském roce hledala možnosti, jak financovat své aktivity a obrátila se na nás jako regionální pracoviště sítě Enterprise Europe Network (EEN) na základě předchozí spolupráce.
Celý článekPoradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě
Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.
Celý článek