BIC Plzeň

BIC Use

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení

Plzeňské Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím v České republice. Provozuje portál Škola s nadhledem, který přináší on-line cvičení pro žáky. Ti si zde zábavnou formou mohou samostatně a zdarma procvičovat látku atraktivní formou a zároveň rozvíjet potřebné digitální kompetence.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace

„Ze strany učitelů jsme zaznamenali požadavek na to, aby bylo prostředí příjemnější i pro menší děti,“ vysvětluje Adam Jelínek, ředitel pro digitální platformy a produkci společnosti. „Přemýšleli jsme tedy, jak oživit jednotlivá cvičení, aby děti měly motivaci k dalšímu procvičování. Proto jsme požádali o spolupráci Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, která má potřebnou odbornost. Ateliér animované a interaktivní tvorby pod vedením Vojtěcha Domlátila přišel s návrhem animace postavičky, která děti provází vždy na začátku a na konci cvičení a zároveň je motivuje k dalšímu procvičování. A snad i pobaví,“ dodává Adam Jelínek.

Na jméno pro průvodce přišly děti samy. „Na sociální sítě jsme dali anketu a děti přicházely s různými návrhy. Nejvíce hlasovaly pro Světaználka a Standu Balóna. Máme radost, že děti přijaly nového člena týmu Škola s nadhledem,“ říká Adam Jelínek.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace. „Některé z návrhů také chceme použít pro práci se staršími ročníky. Spolupracovat s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara budeme na projektech experimentálního vývoje adaptivního procvičování a na redesignu a zatraktivnění stávajících interaktivních šablon pro starší žáky. Se získáním dotační podpory nám pomohli konzultanti BIC Plzeň,“ uzavírá Adam Jelínek.

Posouváme naše možnosti a nabízíme lepší služby klientům, říká o podnikatelských voucherech zástupce Protetiky Plzeň

3D modelování a digitální dvojčata inovují tradiční způsob výroby dětských ortéz. S metodikou postupu pomohl díky plzeňským podnikatelským voucherům COMTES FHT.

Celý článek

Pomocí Plzeňských podnikatelských voucherů jsme rozšířili výrobní portfolio a získali nové zákazníky, říká ředitel Slévárny Hájek

Provozovna společnosti První plzeňská galvanovna s.r.o. se zaměřuje na výrobu odlitků z litiny technologií lití do pískových forem. Své procesy inovuje ve spolupráci s výzkumnou organizací COMTES FHT.

Celý článek