BIC Plzeň

BIC Use

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení

Plzeňské Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím v České republice. Provozuje portál Škola s nadhledem, který přináší on-line cvičení pro žáky. Ti si zde zábavnou formou mohou samostatně a zdarma procvičovat látku atraktivní formou a zároveň rozvíjet potřebné digitální kompetence.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace

„Ze strany učitelů jsme zaznamenali požadavek na to, aby bylo prostředí příjemnější i pro menší děti,“ vysvětluje Adam Jelínek, ředitel pro digitální platformy a produkci společnosti. „Přemýšleli jsme tedy, jak oživit jednotlivá cvičení, aby děti měly motivaci k dalšímu procvičování. Proto jsme požádali o spolupráci Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, která má potřebnou odbornost. Ateliér animované a interaktivní tvorby pod vedením Vojtěcha Domlátila přišel s návrhem animace postavičky, která děti provází vždy na začátku a na konci cvičení a zároveň je motivuje k dalšímu procvičování. A snad i pobaví,“ dodává Adam Jelínek.

Na jméno pro průvodce přišly děti samy. „Na sociální sítě jsme dali anketu a děti přicházely s různými návrhy. Nejvíce hlasovaly pro Světaználka a Standu Balóna. Máme radost, že děti přijaly nového člena týmu Škola s nadhledem,“ říká Adam Jelínek.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace. „Některé z návrhů také chceme použít pro práci se staršími ročníky. Spolupracovat s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara budeme na projektech experimentálního vývoje adaptivního procvičování a na redesignu a zatraktivnění stávajících interaktivních šablon pro starší žáky. Se získáním dotační podpory nám pomohli konzultanti BIC Plzeň,“ uzavírá Adam Jelínek.

Nové technologie pomáhají zvýšit konkurenceschopnost firem

Využití dotačního programu Inovační vouchery umožnilo firmě Infer s.r.o. z Chotíkova finančně výhodnou spolupráci s VZÚ Plzeň, díky které rozšířila nabízené portfolio produktů. To jí aktuálně přivádí nové zákazníky.

Celý článek