BIC Plzeň

BIC Use

Spolupráce s výzkumnou organizací podpořila vznik ojedinělé střelnice přímo v centru města

Město Plzeň podpořilo projekt „Prodloužení životnosti balistických standů“ v rámci Programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské metropolitní oblasti Plzeňské podnikatelské vouchery.

Střelnice LEIKO, s.r.o., provozující střelnici a střeleckou školu na náměstí Emila Škody v podzemním krytu CO, požádala v rámci inovace svých aktivit o Plzeňský podnikatelský voucher. Díky němu spojili síly odborníci napříč obory a navrhli inovaci, která zajistí prodloužení životnosti balistických standů na ochranu proti účinkům střel palných zbraní.

Plzeňské podnikatelské vouchery umožňují firmám inovovat

Spolupráce s dobřanským COMTES FHT a.s. příhodně zkombinovala znalosti a kompetence z různých oborů a vyústila v návrh dodatečné ochrany pancíře z recyklované gumy, čímž se významně sníží opotřebení a prodlouží jeho životnost. Použití recyklovaných materiálů má rovněž pozitivní vliv na životní prostředí.

„Program Plzeňské podnikatelské vouchery považuji za velmi vhodný – inovace by jinak malé firmy vůbec nemohly realizovat,“ hodnotí pomoc BIC Roman Šedý, jednatel společnosti.

Výsledky projektu použije společnost LEIKO k rozšíření sportovní a komerční střelnice. Ve spolupráci s COMTES hodlá pokračovat i po skončení projektu. Ve hře jsou nová témata k řešení, především z oblasti akustických měření pro stanovení hluku střelnice a určení vhodných opatření, která by vedla k jeho snížení.

Posouváme naše možnosti a nabízíme lepší služby klientům, říká o podnikatelských voucherech zástupce Protetiky Plzeň

3D modelování a digitální dvojčata inovují tradiční způsob výroby dětských ortéz. S metodikou postupu pomohl díky plzeňským podnikatelským voucherům COMTES FHT.

Celý článek

Pomocí Plzeňských podnikatelských voucherů jsme rozšířili výrobní portfolio a získali nové zákazníky, říká ředitel Slévárny Hájek

Provozovna společnosti První plzeňská galvanovna s.r.o. se zaměřuje na výrobu odlitků z litiny technologií lití do pískových forem. Své procesy inovuje ve spolupráci s výzkumnou organizací COMTES FHT.

Celý článek