BIC Plzeň

BIC Use

Spolupráce s výzkumnou organizací podpořila vznik ojedinělé střelnice přímo v centru města

Město Plzeň podpořilo projekt „Prodloužení životnosti balistických standů“ v rámci Programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské metropolitní oblasti Plzeňské podnikatelské vouchery.

Střelnice LEIKO, s.r.o., provozující střelnici a střeleckou školu na náměstí Emila Škody v podzemním krytu CO, požádala v rámci inovace svých aktivit o Plzeňský podnikatelský voucher. Díky němu spojili síly odborníci napříč obory a navrhli inovaci, která zajistí prodloužení životnosti balistických standů na ochranu proti účinkům střel palných zbraní.

Plzeňské podnikatelské vouchery umožňují firmám inovovat

Spolupráce s dobřanským COMTES FHT a.s. příhodně zkombinovala znalosti a kompetence z různých oborů a vyústila v návrh dodatečné ochrany pancíře z recyklované gumy, čímž se významně sníží opotřebení a prodlouží jeho životnost. Použití recyklovaných materiálů má rovněž pozitivní vliv na životní prostředí.

„Program Plzeňské podnikatelské vouchery považuji za velmi vhodný – inovace by jinak malé firmy vůbec nemohly realizovat,“ hodnotí pomoc BIC Roman Šedý, jednatel společnosti.

Výsledky projektu použije společnost LEIKO k rozšíření sportovní a komerční střelnice. Ve spolupráci s COMTES hodlá pokračovat i po skončení projektu. Ve hře jsou nová témata k řešení, především z oblasti akustických měření pro stanovení hluku střelnice a určení vhodných opatření, která by vedla k jeho snížení.

Poblíž Plzně vzniknou unikátní testovací kapacity v ČR

V Příšově u Třemošné vznikne rozšířením stávajícího podnikového centra průmyslového výzkumu v Čechách jedinečná zkušebna.

Celý článek

Od pamlskových hlavolamů pro psy po sofistikovanou výrobu nábytku

Snížení prostojů, chybovosti a flexibilnější zpracování zakázek. Dotační podpora na digitalizaci celého výrobního procesu nábytku a interiérů na zakázku umožní firmě nejen zvýšit efektivitu a urychlit proces výroby, ale také oslovit nové odběratele.

Celý článek