BIC Plzeň

BIC Use

Spolupráce s výzkumnou organizací podpořila vznik ojedinělé střelnice přímo v centru města

Město Plzeň podpořilo projekt „Prodloužení životnosti balistických standů“ v rámci Programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské metropolitní oblasti Plzeňské podnikatelské vouchery.

Střelnice LEIKO, s.r.o., provozující střelnici a střeleckou školu na náměstí Emila Škody v podzemním krytu CO, požádala v rámci inovace svých aktivit o Plzeňský podnikatelský voucher. Díky němu spojili síly odborníci napříč obory a navrhli inovaci, která zajistí prodloužení životnosti balistických standů na ochranu proti účinkům střel palných zbraní.

Plzeňské podnikatelské vouchery umožňují firmám inovovat

Spolupráce s dobřanským COMTES FHT a.s. příhodně zkombinovala znalosti a kompetence z různých oborů a vyústila v návrh dodatečné ochrany pancíře z recyklované gumy, čímž se významně sníží opotřebení a prodlouží jeho životnost. Použití recyklovaných materiálů má rovněž pozitivní vliv na životní prostředí.

„Program Plzeňské podnikatelské vouchery považuji za velmi vhodný – inovace by jinak malé firmy vůbec nemohly realizovat,“ hodnotí pomoc BIC Roman Šedý, jednatel společnosti.

Výsledky projektu použije společnost LEIKO k rozšíření sportovní a komerční střelnice. Ve spolupráci s COMTES hodlá pokračovat i po skončení projektu. Ve hře jsou nová témata k řešení, především z oblasti akustických měření pro stanovení hluku střelnice a určení vhodných opatření, která by vedla k jeho snížení.

Poradenství pomohlo plzeňské firmě získat financování na vývoj produktů

Plzeňská firma Amitia s.r.o.  je inovativní společnost, která se specializuje na řešení založená na umělé inteligenci pro různé oblasti od průmyslové výroby po zdravotnictví a vzdělávání. Firma v loňském roce hledala možnosti, jak financovat své aktivity a obrátila se na nás jako regionální pracoviště sítě Enterprise Europe Network (EEN) na základě předchozí spolupráce.

Celý článek

Poradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě

Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.

Celý článek