BIC Plzeň

BIC Use

Spolupráce s výzkumnou organizací podpořila vznik ojedinělé střelnice přímo v centru města

Město Plzeň podpořilo projekt „Prodloužení životnosti balistických standů“ v rámci Programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské metropolitní oblasti Plzeňské podnikatelské vouchery.

Střelnice LEIKO, s.r.o., provozující střelnici a střeleckou školu na náměstí Emila Škody v podzemním krytu CO, požádala v rámci inovace svých aktivit o Plzeňský podnikatelský voucher. Díky němu spojili síly odborníci napříč obory a navrhli inovaci, která zajistí prodloužení životnosti balistických standů na ochranu proti účinkům střel palných zbraní.

Plzeňské podnikatelské vouchery umožňují firmám inovovat

Spolupráce s dobřanským COMTES FHT a.s. příhodně zkombinovala znalosti a kompetence z různých oborů a vyústila v návrh dodatečné ochrany pancíře z recyklované gumy, čímž se významně sníží opotřebení a prodlouží jeho životnost. Použití recyklovaných materiálů má rovněž pozitivní vliv na životní prostředí.

„Program Plzeňské podnikatelské vouchery považuji za velmi vhodný – inovace by jinak malé firmy vůbec nemohly realizovat,“ hodnotí pomoc BIC Roman Šedý, jednatel společnosti.

Výsledky projektu použije společnost LEIKO k rozšíření sportovní a komerční střelnice. Ve spolupráci s COMTES hodlá pokračovat i po skončení projektu. Ve hře jsou nová témata k řešení, především z oblasti akustických měření pro stanovení hluku střelnice a určení vhodných opatření, která by vedla k jeho snížení.

Uživatelsky přívětivější prostředí pro správu veřejného osvětlení

Od pochodní přes obloukovou lampu po pokročilé sofistikované systémy. Pouliční osvětlení dnes bereme jako samozřejmost. Jeho ovládání je nyní pro uživatele jednodušší díky podnikatelskému voucheru.

Celý článek