BIC Plzeň

BIC Use

Poradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě

Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.

V loňském roce se na nás (regionální pracoviště EEN) obrátila koordinátorka pro integraci ukrajinských pracovníků. Zájem byl o veškeré informace spojené s vysláním ukrajinských pracovníků a jejich zaškolením v Německu na konkrétní lince, která měla být následně instalována v české firmě. Koordinátorka působí ve výrobní firmě Magna Cartech spol. s r.o., která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl.

Po identifikaci konkrétní situace se poradenství věnovalo hlavně praktické stránce. Koordinátorka byla seznámena s nutnými procedurami a zároveň upozorněna na odlišný přístup evropských zemí k vysílání pracovníků, kteří nejsou občané EU. Přestože zaujímají ukrajinští pracovníci ve výrobě přibližně polovinu pracovních míst (asi 400), firma se snaží dlouhodobě své zaměstnance podporovat a prosazuje filozofii založenou na spravedlnosti a zájmu o ně (kultura spravedlivého podnikání), bylo pro ni administrativně méně náročné místo zamýšlených ukrajinských pracovníků vyslat české pracovníky.

„Díky poradenství EEN a získaným potřebným informacím jsme se rozhodli pro administrativně jednodušší způsob vyslání,“ hodnotí zpětně koordinátorka pro integraci Mariia Tovkan.

Výrobním programem firmy Magna Cartech je lisování (za studena i za tepla) a sváření plechových dílů karoserií. Uvedená společnost se snažila po propuknutí války na Ukrajině umístit i příbuzné nebo manželky stávajících pracovníků a v loňském roce rozšířila o třetinu počet zaměstnanců z Ukrajiny. Díky získaným projektům pro renomované automobilové výrobce se aktuálně rozšiřují výrobní prostory o dvě nové haly a zároveň se otevírají možnosti pro nové pracovníky, kteří mají zájem o kariérní a profesní růst.

Řešíte-li zahraniční zakázku (EU/EHP/Švýcarsko) spojenou s poskytováním služeb prostřednictvím vyslaných pracovníků a nemáte-li dostatečné informace v této oblasti, neváhejte se obrátit na regionální pracoviště české sítě EEN.

Firmy z Jihočeského, Karlovarského nebo Plzeňského kraje mohou kontaktovat:

Bc. Miroslava Skrziszowská

Bc. Miroslava Skrziszowská

Enterprise Europe Network
m.skrz@bic.cz
605 210 718
377 205 214

Poradenství pomohlo plzeňské firmě získat financování na vývoj produktů

Plzeňská firma Amitia s.r.o.  je inovativní společnost, která se specializuje na řešení založená na umělé inteligenci pro různé oblasti od průmyslové výroby po zdravotnictví a vzdělávání. Firma v loňském roce hledala možnosti, jak financovat své aktivity a obrátila se na nás jako regionální pracoviště sítě Enterprise Europe Network (EEN) na základě předchozí spolupráce.

Celý článek

Posouváme naše možnosti a nabízíme lepší služby klientům, říká o podnikatelských voucherech zástupce Protetiky Plzeň

3D modelování a digitální dvojčata inovují tradiční způsob výroby dětských ortéz. S metodikou postupu pomohl díky plzeňským podnikatelským voucherům COMTES FHT.

Celý článek