BIC Plzeň

BIC Use

Pomáháme firmám vyznat se v síti spletitých opatření při vysílání zaměstnanců do zahraničí

V době nepřehledné epidemiologické situace s obrovskými počty nových případů onemocnění COVID-19 řada českých firem řeší otázku, jak realizovat zahraniční služební cestu a zároveň splnit veškerá platná opatření u nás a v zemi realizace zakázky.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network, které je BIC Plzeň členem od jejího vzniku v roce 2008,  využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě.

„S panem Viktorou dlouhodobě konzultujeme různé aspekty podnikání. Proto se na nás obrátil s žádostí o informace, jak se vyznat v nepřehledné situaci aktuálně platných koronavirových opatření v Německu,“ říká Miroslava Skrziszowská, senior konzultantka sítě Enterprise Europe Network.

Opakovaně jsme zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do Německa

„Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery jsme opakovaně zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do SRN. Především se jednalo o výjimky vztahující se k podnikatelské činnosti a upozornili jsme na příslušnou dokumentaci. Vysvětlovali jsme, jak postupovat v případě karantény a doporučili jsme vhodné kontakty, kam se obrátit pro další informace. A samozřejmě jsme také zjišťovali podmínky při návratu do ČR,“ doplňuje Miroslava Skrziszowská.

Na základě těchto doporučení se společnosti podařilo přivést důležité strojní zařízení a uvést do provozu. „Velmi děkujeme pracovníkům BIC Plzeň za pomoc. Díky jejich pomoci jsme mohli uskutečnit transfer části výroby blíže k zákazníkovi. Zahájili jsme zakázkovou výrobu v Plzni a také prohloubili spolupráci s německým partnerem,“ uzavírá Martin Viktora, jednatel společnosti. Přeshraniční spolupráce zaručuje větší flexibilitu, zkrácení dodací lhůty při sériových zakázkách a zároveň pokrývá širší okruh zákazníků.

Poblíž Plzně vzniknou unikátní testovací kapacity v ČR

V Příšově u Třemošné vznikne rozšířením stávajícího podnikového centra průmyslového výzkumu v Čechách jedinečná zkušebna.

Celý článek

Od pamlskových hlavolamů pro psy po sofistikovanou výrobu nábytku

Snížení prostojů, chybovosti a flexibilnější zpracování zakázek. Dotační podpora na digitalizaci celého výrobního procesu nábytku a interiérů na zakázku umožní firmě nejen zvýšit efektivitu a urychlit proces výroby, ale také oslovit nové odběratele.

Celý článek