BIC Plzeň

BIC Use

Pomáháme firmám vyznat se v síti spletitých opatření při vysílání zaměstnanců do zahraničí

V době nepřehledné epidemiologické situace s obrovskými počty nových případů onemocnění COVID-19 řada českých firem řeší otázku, jak realizovat zahraniční služební cestu a zároveň splnit veškerá platná opatření u nás a v zemi realizace zakázky.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network, které je BIC Plzeň členem od jejího vzniku v roce 2008,  využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě.

„S panem Viktorou dlouhodobě konzultujeme různé aspekty podnikání. Proto se na nás obrátil s žádostí o informace, jak se vyznat v nepřehledné situaci aktuálně platných koronavirových opatření v Německu,“ říká Miroslava Skrziszowská, senior konzultantka sítě Enterprise Europe Network.

Opakovaně jsme zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do Německa

„Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery jsme opakovaně zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do SRN. Především se jednalo o výjimky vztahující se k podnikatelské činnosti a upozornili jsme na příslušnou dokumentaci. Vysvětlovali jsme, jak postupovat v případě karantény a doporučili jsme vhodné kontakty, kam se obrátit pro další informace. A samozřejmě jsme také zjišťovali podmínky při návratu do ČR,“ doplňuje Miroslava Skrziszowská.

Na základě těchto doporučení se společnosti podařilo přivést důležité strojní zařízení a uvést do provozu. „Velmi děkujeme pracovníkům BIC Plzeň za pomoc. Díky jejich pomoci jsme mohli uskutečnit transfer části výroby blíže k zákazníkovi. Zahájili jsme zakázkovou výrobu v Plzni a také prohloubili spolupráci s německým partnerem,“ uzavírá Martin Viktora, jednatel společnosti. Přeshraniční spolupráce zaručuje větší flexibilitu, zkrácení dodací lhůty při sériových zakázkách a zároveň pokrývá širší okruh zákazníků.

Poradenství pomohlo plzeňské firmě získat financování na vývoj produktů

Plzeňská firma Amitia s.r.o.  je inovativní společnost, která se specializuje na řešení založená na umělé inteligenci pro různé oblasti od průmyslové výroby po zdravotnictví a vzdělávání. Firma v loňském roce hledala možnosti, jak financovat své aktivity a obrátila se na nás jako regionální pracoviště sítě Enterprise Europe Network (EEN) na základě předchozí spolupráce.

Celý článek

Poradenství z oblasti vysílání pracovníků pomohlo jihočeské výrobní firmě

Mezinárodní síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáhá firmám v různých oblastech podnikání. Někteří experti v síti se věnují problematice přeshraničního poskytování služeb a vysílání pracovníků. Poradenství je komplexní a vždy vychází z požadavků klienta.

Celý článek