BIC Plzeň

BIC News

Plzeňský festival Dronfest přilákal i zahraniční firmy

V rámci festivalu bezpilotního létání Dronfest proběhly schůzky zástupců mezinárodních firem, univerzit a výzkumných organizací ze 16 zemí.

V rámci členství v mezinárodní síti na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáháme v BIC Plzeň najít firmám partnery pro spolupráci v zahraničí. Jedním z nástrojů, které k tomu využíváme, je organizace mezinárodních schůzek.

V říjnu jsme takovou akci zorganizovali pro firmy aktivní v oblasti dronů při plzeňském Dronfestu. Festivalu se v roli vystavovatelů účastní řada zajímavých českých firem a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Organizátoři uvítali možnost dát o akci vědět i v zahraničí, a tak jsme ve spolupráci s našimi evropskými partnery ze sítě EEN uspořádali online dvoustranné schůzky, které firmám umožňují získat nové kontakty.

Možnost zúčastnit se akce zaujala 53 účastníků z 16 zemí. Většina účastníků hodnotila navázané kontakty jako perspektivní, s potenciálem pro budoucí spolupráci.

Maximální podporu během akce a zázemí pro schůzky poskytl organizátor Dronfestu, Správa informačních technologií města Plzně.

Zajímá i vás možnost navázání zahraniční spolupráce?

Ohlédnutí za podzimní sérií webinářů

Skvělý seminář! Promyšlený, pro informovanost, pochopení a základní rychlou orientaci přehledný a čistý výklad. Téma bylo zpracováno detailně, webinář rozhodně nebyl nudný. Tak hodnotíte náš seriál 10 webinářů na téma Pravidla zahraničního obchodu.

Celý článek

„Pokud neznáte ustanovení zákona o DPH, která řeší zahraniční obchod, neprodávejte a nenakupujte,“ říká Marek Reinoha

Jeho specializací jsou vzájemné souvislosti mezi obchodními podmínkami ve smlouvách a daňovými a celním aspekty dodávek zboží.

Celý článek