BIC Plzeň

BIC News

Plzeňský festival Dronfest přilákal i zahraniční firmy

V rámci festivalu bezpilotního létání Dronfest proběhly schůzky zástupců mezinárodních firem, univerzit a výzkumných organizací ze 16 zemí.

V rámci členství v mezinárodní síti na podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) pomáháme v BIC Plzeň najít firmám partnery pro spolupráci v zahraničí. Jedním z nástrojů, které k tomu využíváme, je organizace mezinárodních schůzek.

V říjnu jsme takovou akci zorganizovali pro firmy aktivní v oblasti dronů při plzeňském Dronfestu. Festivalu se v roli vystavovatelů účastní řada zajímavých českých firem a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Organizátoři uvítali možnost dát o akci vědět i v zahraničí, a tak jsme ve spolupráci s našimi evropskými partnery ze sítě EEN uspořádali online dvoustranné schůzky, které firmám umožňují získat nové kontakty.

Možnost zúčastnit se akce zaujala 53 účastníků z 16 zemí. Většina účastníků hodnotila navázané kontakty jako perspektivní, s potenciálem pro budoucí spolupráci.

Maximální podporu během akce a zázemí pro schůzky poskytl organizátor Dronfestu, Správa informačních technologií města Plzně.

Zajímá i vás možnost navázání zahraniční spolupráce?

Dotace na podnikové inovace v oblasti digitalizace

O dotace na zavádění inovací mohou žádat malé a střední podniky na základě 4. veřejné soutěže, vyhlášené 15. 6. 2022 Ministerstvem průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future, podprogramu 3 „Inovace do praxe“.

Celý článek

Disraptors Summit startuje prodej lístků: setkejte se s budoucí astronautkou na Mars

Disraptors Summit je významnou událostí v oblasti technologií a start-upů. Kromě soutěže o titul Startup Champion přivede do Prahy i zajímavé hosty.

Celý článek