BIC Plzeň

BIC News

Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky

Znáte pravidla pro volný pohyb osob a služeb spojená s vysíláním pracovníků? Seznamte se se základními podmínkami.

Mezi hlavní výhody jednotného trhu EU patří vedle volného pohybu osob, zboží a kapitálu také volný pohyb služeb. Bohužel pravidla jsou stále komplikovanější.

Publikace popisuje pravidla a podmínky pro přeshraniční poskytování služeb a pro ohlašovací procedury včetně novinek a výhledu do budoucnosti. Věnuje se i daňovým otázkám a problematice povinného sociálního a zdravotního pojištění. Podává základní přehled o tom, jak postupovat v konkrétních případech a díky odkazům na formuláře a zdroje informací umožňuje rychle najít a uplatnit správný postup.

Publikaci můžete stáhnout v češtině nebo angličtině.

Autorkou je RNDr. Jitka Ryšavá z Centra pro regionální rozvoj České republiky, člen mezinárodní sítě na podporu podnikání Enterprise Europe Network.
Publikace byla aktualizována v únoru 2022.

Máte otázky k uvedené problematice? Napište nám.

Dotace na podnikové inovace v oblasti digitalizace

O dotace na zavádění inovací mohou žádat malé a střední podniky na základě 4. veřejné soutěže, vyhlášené 15. 6. 2022 Ministerstvem průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future, podprogramu 3 „Inovace do praxe“.

Celý článek

Disraptors Summit startuje prodej lístků: setkejte se s budoucí astronautkou na Mars

Disraptors Summit je významnou událostí v oblasti technologií a start-upů. Kromě soutěže o titul Startup Champion přivede do Prahy i zajímavé hosty.

Celý článek