BIC Plzeň

BIC Reference

Vochoc, s.r.o.

je česká společnost, která se pod značkou Good PRO zabývá vývojem a výrobou osobních ochranných prostředků proti tepelným rizikům. Od roku 2010 společnost také intenzivně vyvíjí značkové vybavení GoodPRO FireProgram pro hasiče. Společnost vyrábí ochranné oděvy z inovativních materiálů s vysokým podílem přírodních a tepelně odolných celulózových vláken Lenzing FR®. Díky těmto moderním materiálům je ochranný oděv odolnější vůči extrémnímu teplu a plamenům.

www.vochoc.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Firmy ITP GmbH a Applycon, které spolu již delší dobu spolupracovaly, v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji zorganizované BIC Plzeň pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

Publikováno: 12/2018

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek