BIC Plzeň

BIC Reference

Vochoc, s.r.o.

je česká společnost, která se pod značkou Good PRO zabývá vývojem a výrobou osobních ochranných prostředků proti tepelným rizikům. Od roku 2010 společnost také intenzivně vyvíjí značkové vybavení GoodPRO FireProgram pro hasiče. Společnost vyrábí ochranné oděvy z inovativních materiálů s vysokým podílem přírodních a tepelně odolných celulózových vláken Lenzing FR®. Díky těmto moderním materiálům je ochranný oděv odolnější vůči extrémnímu teplu a plamenům.

www.vochoc.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Firmy ITP GmbH a Applycon, které spolu již delší dobu spolupracovaly, v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji zorganizované BIC Plzeň pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

Publikováno: 12/2018

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek