BIC Plzeň

BIC Reference

Vochoc, s.r.o.

je česká společnost, která se pod značkou Good PRO zabývá vývojem a výrobou osobních ochranných prostředků proti tepelným rizikům. Od roku 2010 společnost také intenzivně vyvíjí značkové vybavení GoodPRO FireProgram pro hasiče. Společnost vyrábí ochranné oděvy z inovativních materiálů s vysokým podílem přírodních a tepelně odolných celulózových vláken Lenzing FR®. Díky těmto moderním materiálům je ochranný oděv odolnější vůči extrémnímu teplu a plamenům.

www.vochoc.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Firmy ITP GmbH a Applycon, které spolu již delší dobu spolupracovaly, v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji zorganizované BIC Plzeň pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

Publikováno: 12/2018

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek