BIC Plzeň

BIC Reference

Stamed s.r.o.

Tento přední český distributor zdravotnického zařízení a pomůcek se snaží zavádět na český trh inovativní výrobky pro seniory nebo pro osoby s omezenou pohyblivostí. Konzultanti BIC Plzeň pomohli této firmě s vyhledáním inovativních produktů na český trh.

www.stamed.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

BIC Plzeň je partnerem největší světové sítě na podporu inovací a mezinárodní spolupráce Enterprise Europe Network zaměřené právě na pomoc malým a středním firmám. Díky kontaktům na zahraniční partnery obdržela společnost Stamed s.r.o. v roce 2016 od konzultantů BIC Plzeň během několika měsíců téměř 30 nabídek od zahraničních výrobců, kteří měli zájem vstoupit na český trh.

Děkujeme konzultantům BIC Plzeň za nalezení nového obchodního partnera v zahraničí

Kontakt na společnost Stamed s.r.o.

Mgr. Michal Podzimek
Mobil: 603 576 209
E-mail: podzimek@stamed.cz

Pro český trh se ukázalo jako velmi zajímavé inovativní multifunkční zařízení “BodyUpEvolution”, které slouží k jednoduchému a bezpečnému přemisťování osob s omezenou pohyblivostí. Díky nerezové konstrukci je možné jej používat i jako sprchové a toaletní křeslo, pohodlně s ním cestovat a zároveň poskytuje pacientům komfort díky gelovým podložkám na sezení. Zařízení vyvinula řecká firma, jejíž majitel si dal za cíl zhotovit inovativní výrobek pro osoby s omezenou pohyblivostí. On sám měl totiž vlastní zkušenosti s takovým handicapem ve své rodině. Rozhodl se vyvinout produkt, který by pomohl zkvalitnit životní podmínky méně pohyblivým osobám.

Krátce po zprostředkování kontaktu zahájily obě firmy obchodní jednání, která vyústila v objednávky a prodej nejen na českém trhu, ale i na Slovensku. V současné době obě společnosti nadále úspěšně spolupracují. BIC Plzeň s firmou Stamed s.r.o. průběžně konzultuje další zahraniční nabídky, které by mohly úspěch „BodyUpEvolution“ na českém trhu následovat.

“Děkujeme síti Enterprise Europe Network a konzultantům BIC Plzeň za nalezení nového obchodního partnera v zahraničí, který splnil naše očekávání. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s touto firmou a věříme, že inovativní multifunkční zařízení pomůže řadě českých pacientů zlepšit kvalitu jejich života. Doufáme, že naše spolupráce bude fungovat i do budoucna.” říká Michal Podzimek, obchodní a marketingový ředitel firmy Stamed  s.r.o.

V roce 2017 se firma Stamed s.r.o. opět obrátila na BIC Plzeň s žádostí o nalezení nových inovativních produktů vhodných pro distribuci. Po vypsání obchodního profilu, v rámci sítě Enterprise Europe Network, začalo BIC zprostředkovávat kontakty s výrobci a distributory z různých zemí, kteří projevili zájem o spolupráci. Nakonec firmu Stamed zaujal anglický distributor čističek vzduchu značky Radic8, která se zaměřuje na vysoce efektivní čistění vzduchu od virů a bakterií za pomocí fotokatalických dovednosti nano částic oxidu titaničitého. Po uvedení těchto čističek vzduchu na český trh se projevil o produkt nebývalý zájem, a tak firma Stamed navázala se společností Radic8 dlouhodobou spolupráci.

Aktualizováno: 8/2018

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek