Stamed s.r.o.

Tento přední český distributor zdravotnického zařízení a pomůcek se snaží zavádět na český trh inovativní výrobky pro seniory nebo pro osoby s omezenou pohyblivostí. Konzultanti BIC Plzeň pomohli této firmě s vyhledáním inovativních produktů na český trh.

Jak firma využila služeb BIC Plzeň?

BIC Plzeň je partnerem největší světové sítě na podporu inovací a mezinárodní spolupráce Enterprise Europe Network zaměřené právě na pomoc malým a středním firmám. Díky kontaktům na zahraniční partnery obdržela společnost Stamed s.r.o. v roce 2016 od konzultantů BIC Plzeň během několika měsíců téměř 30 nabídek od zahraničních výrobců, kteří měli zájem vstoupit na český trh.

Pro český trh se ukázalo jako velmi zajímavé inovativní multifunkční zařízení "BodyUpEvolution", které slouží k jednoduchému a bezpečnému přemisťování osob s omezenou pohyblivostí. Díky nerezové konstrukci je možné jej používat i jako sprchové a toaletní křeslo, pohodlně s ním cestovat a zároveň poskytuje pacientům komfort díky gelovým podložkám na sezení. Zařízení vyvinula řecká firma, jejíž majitel si dal za cíl zhotovit inovativní výrobek pro osoby s omezenou pohyblivostí. On sám měl totiž vlastní zkušenosti s takovým handicapem ve své rodině. Rozhodl se vyvinout produkt, který by pomohl zkvalitnit životní podmínky méně pohyblivým osobám.

Krátce po zprostředkování kontaktu zahájily obě firmy obchodní jednání, která vyústila v objednávky a prodej nejen na českém trhu, ale i na Slovensku. V současné době obě společnosti nadále úspěšně spolupracují. BIC Plzeň s firmou Stamed s.r.o. průběžně konzultuje další zahraniční nabídky, které by mohly úspěch „BodyUpEvolution“ na českém trhu následovat.

"Děkujeme síti Enterprise Europe Network a konzultantům BIC Plzeň za nalezení nového obchodního partnera v zahraničí, který splnil naše očekávání. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s touto firmou a věříme, že inovativní multifunkční zařízení pomůže řadě českých pacientů zlepšit kvalitu jejich života. Doufáme, že naše spolupráce bude fungovat i do budoucna."

Michal Podzimek, obchodní a marketingový ředitel firmy Stamed  s.r.o.

V roce 2017 se firma Stamed s.r.o. opět obrátila na BIC Plzeň s žádostí o nalezení nových inovativních produktů vhodných pro distribuci. Po vypsání obchodního profilu, v rámci sítě Enterprise Europe Network, začalo BIC zprostředkovávat kontakty s výrobci a distributory z různých zemí, kteří projevili zájem o spolupráci. Nakonec firmu Stamed zaujal anglický distributor čističek vzduchu značky Radic8, která se zaměřuje na vysoce efektivní čistění vzduchu od virů a bakterií za pomocí fotokatalických dovednosti nano částic oxidu titaničitého. Po uvedení těchto čističek vzduchu na český trh se projevil o produkt nebývalý zájem, a tak firma Stamed navázala se společností Radic8 dlouhodobou spolupráci.   

Aktualizováno: 8/2018


Kategorie Firmy, Zahraniční obchodní příležitosti

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:13 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Jan Petrásek, MBA
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 512 871
E-mail: petrasek@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce