BIC Plzeň

BIC Reference

REPLAST PRODUKT, spol. s r.o.

Tato rodinná firma se zabývá od roku 1993 zpracováním recyklovaného kabelového PVC a je vůbec největším zpracovatelem kabelového PVC na světě. Mezi její produkty patří zejména výroba podlahový desek a komponent pro dopravní značení (vodící prahy, carstopy, zpomalovací prahy či obrubníky).

www.replast.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V roce 2013 projevila firma REPLAST PRODUKT zájem o zlepšení užitných vlastností recyklovaných výrobků, zejména pevnosti PVC za účelem výroby nového produktu – kanálového poklopu.

Na základě zpracované technologické poptávky a prostřednictvím partnerů sítě Enterprise Europe Network, jejímž je BIC Plzeň členem, byla nalezena německá firma EBF Dresden GmbH. Ta s firmou REPLAST PRODUKT zahájila spolupráci na úpravě vlastností měkčeného PVC.

Konzultanti BIC Plzeň ve spolupráci s vedoucím provozu firmy zpracovali poptávku po zahraničním partnerovi, který by firmě pomohl modifikovat vlastnosti měkčeného PVC během procesu recyklace.

Publikováno: 5/2016

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek