BIC Plzeň

BIC Reference

REPLAST PRODUKT, spol. s r.o.

Tato rodinná firma se zabývá od roku 1993 zpracováním recyklovaného kabelového PVC a je vůbec největším zpracovatelem kabelového PVC na světě. Mezi její produkty patří zejména výroba podlahový desek a komponent pro dopravní značení (vodící prahy, carstopy, zpomalovací prahy či obrubníky).

www.replast.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V roce 2013 projevila firma REPLAST PRODUKT zájem o zlepšení užitných vlastností recyklovaných výrobků, zejména pevnosti PVC za účelem výroby nového produktu – kanálového poklopu.

Na základě zpracované technologické poptávky a prostřednictvím partnerů sítě Enterprise Europe Network, jejímž je BIC Plzeň členem, byla nalezena německá firma EBF Dresden GmbH. Ta s firmou REPLAST PRODUKT zahájila spolupráci na úpravě vlastností měkčeného PVC.

Konzultanti BIC Plzeň ve spolupráci s vedoucím provozu firmy zpracovali poptávku po zahraničním partnerovi, který by firmě pomohl modifikovat vlastnosti měkčeného PVC během procesu recyklace.

Publikováno: 5/2016

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek