BIC Plzeň

BIC Reference

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě.

www.plastec-gmbh.de

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

„S panem Viktorou dlouhodobě konzultujeme různé aspekty podnikání. Proto se na nás obrátil s žádostí o informace, jak se vyznat v nepřehledné situaci aktuálně platných koronavirových opatření v Německu,“ říká Miroslava Skrziszowská, senior konzultantka sítě Enterprise Europe Network.

Opakovaně jsme zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do Německa

„Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery jsme opakovaně zjišťovali stav neustále se měnících podmínek a možností vyslání do SRN. Především se jednalo o výjimky vztahující se k podnikatelské činnosti a upozornili jsme na příslušnou dokumentaci. Vysvětlovali jsme, jak postupovat v případě karantény a doporučili jsme vhodné kontakty, kam se obrátit pro další informace. A samozřejmě jsme také zjišťovali podmínky při návratu do ČR,“ doplňuje Miroslava Skrziszowská.

Na základě těchto doporučení se společnosti podařilo přivést důležité strojní zařízení a uvést do provozu. „Velmi děkujeme pracovníkům BIC Plzeň za pomoc. Díky jejich pomoci jsme mohli uskutečnit transfer části výroby blíže k zákazníkovi. Zahájili jsme zakázkovou výrobu v Plzni a také prohloubili spolupráci s německým partnerem,“ uzavírá Martin Viktora, jednatel společnosti. Přeshraniční spolupráce zaručuje větší flexibilitu, zkrácení dodací lhůty při sériových zakázkách a zároveň pokrývá širší okruh zákazníků.

Publikováno: 12/2021

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek