BIC Plzeň

BIC Reference

Orro Group, a.s.

„Využití služeb BIC Plzeň nám otevřelo cestu k nové podnikatelské aktivitě”, říká statutární ředitelka společnosti ORRO GROUP a.s. Ing. Blanka Chudobová.

www.orro-group.com

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

“Stali jsme se autorizovaným obchodním zástupcem dánského výrobce unikátních nerozbitných sklenic glassFORever pro český a slovenský trh. Sklenice jsou vyrobeny ze speciálně vyvinutých inovativních materiálů za použití pokročilých technologií, což zaručuje jejich nejvyšší kvalitu, mimořádnou odolnost, bezpečnost a 100 % recyklovatelnost. Jsou zároveň vysoce efektivním a ekologickým řešením problému, čím nahradit jednorázové plastové poháry.“, pokračuje Chudobová.

ORRO GROUP a.s. je společností, jejíž manažeři se po celou dobu svých podnikatelských aktivit soustřeďovali na činnosti, které přispívají k ochraně životního prostředí. Firma v poslední době hledala nové možnosti rozšíření svých obchodních aktivit, a proto kontaktovala českého partnera sítě Enterprise Europe Network, BIC Plzeň, s požadavkem vyhledání zahraničního obchodního partnera, který by nabídl zajímavý produkt pro český trh.

V létě 2018 se konzultantce BIC Plzeň podařilo v databázovém systému Enterprise Europe Network (EEN) odpovídající produkt identifikovat. Ihned se obrátila na dánského partnera sítě EEN, který s jeho výrobcem, dánskou firmou glassFORever A/S, zprostředkoval kontakt.  Po úvodní vzájemné prezentaci firem za přispění českých a dánských expertů sítě EEN zahájily obě firmy přímé rozhovory, při kterých se česká firma seznámila se všemi konkurenčními výhodami sklenic glassFORever.

Spolupráce s BIC Plzeň nám otevřela cestu k nové podnikatelské aktivitě

Čím tyto mimořádné výrobky zaujmou na první pohled, je nerozeznatelnost od klasického nápojového skla. Avšak na rozdíl od něj jsou CO2 neutrální (při jejich výrobě, přepravě a recyklaci unikne do ovzduší 2,4x méně CO2), tedy mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Jsou krásné, praktické, lehké, netříštivé a mají dlouhou životnost (pětiletá záruka na praskliny a lomy). Lze je mýt v myčkách (až 2000 mycích cyklů), používat pro studené i teplé nápoje, zmrazit, či naopak ohřívat v mikrovlnných troubách.  Jsou 100% recyklovatelné. Vyřazené kusy se převezmou, rozdrtí a předají zpět do výroby, kde z nich vzniknou nové výrobky. Používání těchto výrobků má rovněž příznivý dopad na pracovní prostředí, a to nejen s ohledem na eliminaci rizik spojených se skleněnými střepy. Vzhledem k tomu, že jsou o 66% lehčí než klasické nápojové sklo, jsou vítanou výhodou zejména pro ty zaměstnance kantýn a kuchyní, pro které je plnění myček a zvedání táců se sklenicemi každodenní činností. Důležitým faktorem je samozřejmě i ekonomická stránka: V Dánsku byla provedena studie, pro kterou bylo celkovým počtem 320 000 sklenic glassFORever vybaveno 100 nočních klubů. Po třech letech jejich používání namísto tradičního nápojového skla ušetřily tyto kluby 59,4% nákladů na pořizování nových sklenic.

Díky výše uvedeným vlastnostem jsou sklenice glassFORever ideálním řešením pro předzahrádky a terasy restaurací a kaváren, kluby, bary, promo a open-air akce, zábavní parky, zahradní párty, lázně, bazény, koupaliště, kempy, wellness zařízení, vlaky, lodě, letadla, stadiony a sportovní akce, nemocnice, domovy důchodců, rehabilitační ústavy, zařízení péče o děti, menzy, jídelny…

Zmíněné přednosti produktu rozhodly o dalším průběhu. Následovaly obchodní rozhovory obou firem, při kterých se vyjasňovaly detaily produktu i obchodní podmínky a další kroky směřující k zahájení dlouhodobé spolupráce. Velmi záhy firma ORRO GROUP a.s. představila v  České republice testovací sérii nerozbitných sklenic glassFORever a v květnu 2019 již podepsala s jejich dánským výrobcem smlouvu o obchodním zastoupení.

Publikováno: 6/2019

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek