BIC Plzeň

BIC Reference

OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň

Firma OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň byla založena v roce 1965 a v současné době se specializuje na výrobu bovdenových hadic, které slouží jako ochrana táhel strojních zařízení. Firma zaměstnává více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením.

www.obzor-plzen.cz

Jak výrobní družstvo využilo služby BIC Plzeň?

V roce 2008 začalo vedení družstva řešit s konzultanty BIC Plzeň možnosti získání dotací na své rozvojové aktivity. Po zhodnocení všech programových podmínek a budoucích povinností bylo jako vhodná příležitost vyhodnoceno vzdělávání zaměstnanců a zavedení nového informačního systému. Konzultanti BIC Plzeň pomáhali nejen se sepsáním žádostí o dotaci, ale i s monitoringem v průběhu realizace jednotlivých projektů.

V průběhu dalších let pokračovala spolupráce v podobě sledování vhodných dotačních příležitostí. Družstvo tak s asistencí konzultantů BIC Plzeň opakovaně žádalo o dotaci na školení většiny zaměstnanců (např. z programu Educa, OP LZZ) a na přenos odborných znalostí v oblasti controllingu ze Západočeské univerzity v Plzni (program Partnerství znalostního transferu, OPPIK).

Kromě dotačních příležitostí se družstvo zajímá i o nové technologie, které by v budoucnu mohli zavést do své výroby. Konzultanti BIC Plzeň proto provedli technologický audit a sledují pro družstvo vhodné zahraniční i tuzemské nabídky.

Publikováno: 5/2016

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek