BIC Plzeň

BIC Reference

OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň

Firma OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň byla založena v roce 1965 a v současné době se specializuje na výrobu bovdenových hadic, které slouží jako ochrana táhel strojních zařízení. Firma zaměstnává více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením.

www.obzor-plzen.cz

Jak výrobní družstvo využilo služby BIC Plzeň?

V roce 2008 začalo vedení družstva řešit s konzultanty BIC Plzeň možnosti získání dotací na své rozvojové aktivity. Po zhodnocení všech programových podmínek a budoucích povinností bylo jako vhodná příležitost vyhodnoceno vzdělávání zaměstnanců a zavedení nového informačního systému. Konzultanti BIC Plzeň pomáhali nejen se sepsáním žádostí o dotaci, ale i s monitoringem v průběhu realizace jednotlivých projektů.

V průběhu dalších let pokračovala spolupráce v podobě sledování vhodných dotačních příležitostí. Družstvo tak s asistencí konzultantů BIC Plzeň opakovaně žádalo o dotaci na školení většiny zaměstnanců (např. z programu Educa, OP LZZ) a na přenos odborných znalostí v oblasti controllingu ze Západočeské univerzity v Plzni (program Partnerství znalostního transferu, OPPIK).

Kromě dotačních příležitostí se družstvo zajímá i o nové technologie, které by v budoucnu mohli zavést do své výroby. Konzultanti BIC Plzeň proto provedli technologický audit a sledují pro družstvo vhodné zahraniční i tuzemské nabídky.

Publikováno: 5/2016

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek