BIC Plzeň

BIC Reference

OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň

Firma OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň byla založena v roce 1965 a v současné době se specializuje na výrobu bovdenových hadic, které slouží jako ochrana táhel strojních zařízení. Firma zaměstnává více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením.

www.obzor-plzen.cz

Jak výrobní družstvo využilo služby BIC Plzeň?

V roce 2008 začalo vedení družstva řešit s konzultanty BIC Plzeň možnosti získání dotací na své rozvojové aktivity. Po zhodnocení všech programových podmínek a budoucích povinností bylo jako vhodná příležitost vyhodnoceno vzdělávání zaměstnanců a zavedení nového informačního systému. Konzultanti BIC Plzeň pomáhali nejen se sepsáním žádostí o dotaci, ale i s monitoringem v průběhu realizace jednotlivých projektů.

V průběhu dalších let pokračovala spolupráce v podobě sledování vhodných dotačních příležitostí. Družstvo tak s asistencí konzultantů BIC Plzeň opakovaně žádalo o dotaci na školení většiny zaměstnanců (např. z programu Educa, OP LZZ) a na přenos odborných znalostí v oblasti controllingu ze Západočeské univerzity v Plzni (program Partnerství znalostního transferu, OPPIK).

Kromě dotačních příležitostí se družstvo zajímá i o nové technologie, které by v budoucnu mohli zavést do své výroby. Konzultanti BIC Plzeň proto provedli technologický audit a sledují pro družstvo vhodné zahraniční i tuzemské nabídky.

Publikováno: 5/2016

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek