OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň

Firma OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň byla založena v roce 1965 a v současné době se specializuje na výrobu bovdenových hadic, které slouží jako ochrana táhel strojních zařízení. Firma zaměstnává více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením.

Jaké služby klient využil?

V roce 2008 začalo vedení družstva řešit s konzultanty BIC Plzeň možnosti získání dotací na své rozvojové aktivity. Po zhodnocení všech programových podmínek a budoucích povinností bylo jako vhodná příležitost vyhodnoceno vzdělávání zaměstnanců a zavedení nového informačního systému. Konzultanti BIC Plzeň pomáhali nejen se sepsáním žádostí o dotaci, ale i s monitoringem v průběhu realizace jednotlivých projektů.

V průběhu dalších let pokračovala spolupráce v podobě sledování vhodných dotačních příležitostí. Družstvo tak s asistencí konzultantů BIC Plzeň opakovaně žádalo o dotaci na školení většiny zaměstnanců (např. z programu Educa, OP LZZ) a na přenos odborných znalostí v oblasti controllingu ze Západočeské univerzity v Plzni (program Partnerství znalostního transferu, OPPIK).

Kromě dotačních příležitostí se družstvo zajímá i o nové technologie, které by v budoucnu mohli zavést do své výroby. Konzultanti BIC Plzeň proto provedli technologický audit a sledují pro družstvo vhodné zahraniční i tuzemské nabídky.

 

Publikováno: 5/2016


Kategorie Firmy, Dotace a programy podpory podnikání

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 07:01 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Zbyněk Doležal
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 512 849
E-mail: dolezal@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce