BIC Plzeň

BIC Reference

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení.

www.fraus.cz

Plzeňské Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím v České republice. Provozuje portál Škola s nadhledem, který přináší on-line cvičení pro žáky. Ti si zde zábavnou formou mohou samostatně a zdarma procvičovat látku atraktivní formou a zároveň rozvíjet potřebné digitální kompetence.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace

„Ze strany učitelů jsme zaznamenali požadavek na to, aby bylo prostředí příjemnější i pro menší děti,“ vysvětluje Adam Jelínek, ředitel pro digitální platformy a produkci společnosti. „Přemýšleli jsme tedy, jak oživit jednotlivá cvičení, aby děti měly motivaci k dalšímu procvičování. Proto jsme požádali o spolupráci Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, která má potřebnou odbornost. Ateliér animované a interaktivní tvorby pod vedením Vojtěcha Domlátila přišel s návrhem animace postavičky, která děti provází vždy na začátku a na konci cvičení a zároveň je motivuje k dalšímu procvičování. A snad i pobaví,“ dodává Adam Jelínek.

Na jméno pro průvodce přišly děti samy. „Na sociální sítě jsme dali anketu a děti přicházely s různými návrhy. Nejvíce hlasovaly pro Světaználka a Standu Balóna. Máme radost, že děti přijaly nového člena týmu Škola s nadhledem,“ říká Adam Jelínek.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace. „Některé z návrhů také chceme použít pro práci se staršími ročníky. Spolupracovat s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara budeme na projektech experimentálního vývoje adaptivního procvičování a na redesignu a zatraktivnění stávajících interaktivních šablon pro starší žáky. Se získáním dotační podpory nám pomohli konzultanti BIC Plzeň,“ uzavírá Adam Jelínek.

Publikováno: 11/2021

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek