BIC Plzeň

BIC Reference

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení.

www.fraus.cz

Plzeňské Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím v České republice. Provozuje portál Škola s nadhledem, který přináší on-line cvičení pro žáky. Ti si zde zábavnou formou mohou samostatně a zdarma procvičovat látku atraktivní formou a zároveň rozvíjet potřebné digitální kompetence.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace

„Ze strany učitelů jsme zaznamenali požadavek na to, aby bylo prostředí příjemnější i pro menší děti,“ vysvětluje Adam Jelínek, ředitel pro digitální platformy a produkci společnosti. „Přemýšleli jsme tedy, jak oživit jednotlivá cvičení, aby děti měly motivaci k dalšímu procvičování. Proto jsme požádali o spolupráci Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, která má potřebnou odbornost. Ateliér animované a interaktivní tvorby pod vedením Vojtěcha Domlátila přišel s návrhem animace postavičky, která děti provází vždy na začátku a na konci cvičení a zároveň je motivuje k dalšímu procvičování. A snad i pobaví,“ dodává Adam Jelínek.

Na jméno pro průvodce přišly děti samy. „Na sociální sítě jsme dali anketu a děti přicházely s různými návrhy. Nejvíce hlasovaly pro Světaználka a Standu Balóna. Máme radost, že děti přijaly nového člena týmu Škola s nadhledem,“ říká Adam Jelínek.

Projekt, který byl podpořen plzeňským podnikatelským voucherem, přinesl společnosti nápady na další inovace. „Některé z návrhů také chceme použít pro práci se staršími ročníky. Spolupracovat s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara budeme na projektech experimentálního vývoje adaptivního procvičování a na redesignu a zatraktivnění stávajících interaktivních šablon pro starší žáky. Se získáním dotační podpory nám pomohli konzultanti BIC Plzeň,“ uzavírá Adam Jelínek.

Publikováno: 11/2021

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek