BIC Plzeň

BIC Reference

Milknatur

Česká farma Milknatur se zabývá výrobou a prodejem čerstvého mléka a mléčných výrobků. Firma zpracovává kravské mléko z vlastní ekologické farmy, které je šetrně pasterováno, a společně s dalšími mléčnými výrobky nabízeno spotřebitelům převážně v Plzeňském kraji pod značkou Milknatur®. Využívá vlastní síť mlékomatů, tradiční farmářské trhy, regionální maloobchodní prodejny, specializované bio prodejny i supermarkety.

www.milknatur.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V létě 2015 se marketingová manažerka společnosti obrátila na místního partnera sítě Enterprise Europe Network – BIC Plzeň s prosbou o nalezení vhodného zahraničního partnera, který by dodával požadované plastové lahve s uchem vhodné na prodej čerstvého mléka. V České republice nabídka potenciálních výrobců marketingovou manažerku neoslovila a malé české firmě se nepodařilo vlastním úsilím zahájit užší jednání o výrobní spolupráci se zahraničním dodavatelem.

Díky BIC Plzeň máme originální lahve na mléko

Na základě požadavků a konzultace s českou firmou byla sestavena obchodní poptávka určená pro vytipované země: Velkou Británii a Irsko. Díky profesionálním zkušenostem a aktivní spolupráci partnerů sítě Enterprise Europe Network byly předány kontakty a doporučení na britskou společnost. Následovala obchodní vyjednávání, výměna požadovaných dokumentů včetně technické specifikace a testování vzorků. V září 2015 pak byly dodány do ČR 1l a 500ml plastové HDPE lahve na mléko od britské firmy.

S přispěním mezinárodní sítě Enterprise Europe Network se podařilo české farmě Milknatur najít spolehlivého a konkurenceschopného britského výrobce plastových lahví na mléko, které nejsou na našem trhu běžně dostupné, a tím své produkty na domácím trhu odlišit. Prodej čerstvého mléka v nových lahvích s uchem zákazníci vítají a tedy i spolupráce české a britské firmy nadále pokračuje.

“Díky BIC Plzeň – Enterprise Europe Network jsme mohli začít spolupracovat s novým dodavatelem lahví na mléko. Byla to opravdu užitečná pomoc. Nyní máme spolehlivého výrobního partnera z Anglie. Jestliže budeme potřebovat asistenci v oblasti mezinárodního obchodu, opět se na ně obrátíme.“
Jana Palková, farma Milknatur

Na podzim téhož roku byly obdobné služby využity při hledání konkurenceschopného polského dodavatele 5l PET lahví na mléko. Do jednoho měsíce byly předány kontakty a zahájena přímá komunikace s polským výrobcem, v roce 2016 byly testovány vzorky 5l lahví následované velkoobjemovou zásilkou z Polska.

Vzniklá zahraniční obchodní spolupráce s britskou a polskou společností nadále pokračuje a dochází k pravidelným zásilkám do ČR několikrát ročně.

Aktualizace: 6/2019

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek