BIC Plzeň

BIC Reference

Kuboušek Water Sports CZ s.r.o.

Česká společnost Kuboušek Water Sports CZ s.r.o. (KWS CZ) se specializuje na vodní sporty, prodává kvalitní lodě, plachetnice, motorové čluny a vybavení na jachting. Dále provozuje cestovní kancelář a nabízí komplexní služby v oblasti potápění, pronájmu lodí a vybavení pro vodní sporty.

www.kubousek.eu

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Společnost KWS CZ spolupracuje s BIC Plzeň – Enterprise Europe Network (EEN) již od roku 2014, kdy projevila zájem o založení pobočky pro prodej sportovního sortimentu v Chorvatsku. Zkušenosti v této oblasti doposud neměla. Na základě přesných požadavků společnosti bylo možné vypracovat obchodní profil firmy, který byl následně vložen do databáze sítě EEN a dále rozeslán mezi chorvatské partnery.

Na základě úzké spolupráce konzultantky BIC Plzeň a chorvatského partnera, obdržela firma základní informace ohledně legislativy v dané zemi a během několika měsíců také kontakt na tamní společnost, která projevila zájem o spolupráci. Za pomoci obou partnerů vstoupily firmy do přímého jednání.

Spolupráce byla nakonec úspěšně zahájena v polovině roku 2016. Česká společnost podepsala komisionářskou smlouvu s chorvatským partnerem a úspěšně otevřela svoji pobočku v Záhřebu. 

Publikováno 11/2016

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek