BIC Plzeň

BIC Reference

Kuboušek Water Sports CZ s.r.o.

Česká společnost Kuboušek Water Sports CZ s.r.o. (KWS CZ) se specializuje na vodní sporty, prodává kvalitní lodě, plachetnice, motorové čluny a vybavení na jachting. Dále provozuje cestovní kancelář a nabízí komplexní služby v oblasti potápění, pronájmu lodí a vybavení pro vodní sporty.

www.kubousek.eu

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Společnost KWS CZ spolupracuje s BIC Plzeň – Enterprise Europe Network (EEN) již od roku 2014, kdy projevila zájem o založení pobočky pro prodej sportovního sortimentu v Chorvatsku. Zkušenosti v této oblasti doposud neměla. Na základě přesných požadavků společnosti bylo možné vypracovat obchodní profil firmy, který byl následně vložen do databáze sítě EEN a dále rozeslán mezi chorvatské partnery.

Na základě úzké spolupráce konzultantky BIC Plzeň a chorvatského partnera, obdržela firma základní informace ohledně legislativy v dané zemi a během několika měsíců také kontakt na tamní společnost, která projevila zájem o spolupráci. Za pomoci obou partnerů vstoupily firmy do přímého jednání.

Spolupráce byla nakonec úspěšně zahájena v polovině roku 2016. Česká společnost podepsala komisionářskou smlouvu s chorvatským partnerem a úspěšně otevřela svoji pobočku v Záhřebu. 

Publikováno 11/2016

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek