BIC Plzeň

BIC Reference

InMeteo, s.r.o.

Společnost InMeteo, s.r.o. se zaměřuje na předpovědi počasí a vizualizaci meteorologických dat. Prostřednictvím internetového portálu www.in-pocasi.cz, který patří k nejnavštěvovanějším meteorologickým serverům v České republice, informuje o počasí již od roku 2006.

www.inmeteo.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V roce 2016 společnost představila projekt Ventusky nabízející na internetových stránkách www.ventusky.com a v mobilních aplikacích vizualizaci meteorologických dat pro celý svět. O rok později projekt Ventusky obdržel cenu za start-up roku v soutěži Vodafone Nápad roku. Ventusky zobrazuje i takové informace, jako je například předpověď výšky vln, pocitové teploty či akumulace srážek v celosvětovém měřítku, což pomáhá například zemědělcům v rozvojovém světě. Zájem o aplikaci projevily námořní nebo letecké společnosti i americká agentura NASA.

Ocenili jsme skvělou komunikaci a perfektní znalost dotačních programů

Při konzultaci v BIC Plzeň byl pro inovační aktivity společnosti doporučen dotační program Inovační vouchery z operačního programu  Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, pomocí kterého společnost mohla nakoupit služby od Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Software navržený již zmiňovanou katedrou umožní zobrazování synoptických map automaticky a pokryje celý svět, nikoliv pouze pro vybranou oblast, což je současná praxe. Konzultanti Podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň pomohli se zpracováním žádosti o podporu na nákup služeb od výzkumné organizace v programu inovační vouchery OP PIK.

“Při spolupráci jsme ocenili hlavně skvělou komunikaci a perfektní znalost dotačních programů. Po celou dobu jsme se mohli spolehnout, že připravené podklady budou na nejvyšší úrovni.” Ing. David Prantl, jednatel InMeteo, s.r.o.

Společnost InMeteo, s.r.o. se nejen na základě spolupráce na projektu „Automatická tvorba synoptických map” stala partnerem MFF UK.

Publikováno: 03/2019

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek