BIC Plzeň

BIC Reference

InMeteo, s.r.o.

Společnost InMeteo, s.r.o. se zaměřuje na předpovědi počasí a vizualizaci meteorologických dat. Prostřednictvím internetového portálu www.in-pocasi.cz, který patří k nejnavštěvovanějším meteorologickým serverům v České republice, informuje o počasí již od roku 2006.

www.inmeteo.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V roce 2016 společnost představila projekt Ventusky nabízející na internetových stránkách www.ventusky.com a v mobilních aplikacích vizualizaci meteorologických dat pro celý svět. O rok později projekt Ventusky obdržel cenu za start-up roku v soutěži Vodafone Nápad roku. Ventusky zobrazuje i takové informace, jako je například předpověď výšky vln, pocitové teploty či akumulace srážek v celosvětovém měřítku, což pomáhá například zemědělcům v rozvojovém světě. Zájem o aplikaci projevily námořní nebo letecké společnosti i americká agentura NASA.

Ocenili jsme skvělou komunikaci a perfektní znalost dotačních programů

Při konzultaci v BIC Plzeň byl pro inovační aktivity společnosti doporučen dotační program Inovační vouchery z operačního programu  Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, pomocí kterého společnost mohla nakoupit služby od Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Software navržený již zmiňovanou katedrou umožní zobrazování synoptických map automaticky a pokryje celý svět, nikoliv pouze pro vybranou oblast, což je současná praxe. Konzultanti Podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň pomohli se zpracováním žádosti o podporu na nákup služeb od výzkumné organizace v programu inovační vouchery OP PIK.

“Při spolupráci jsme ocenili hlavně skvělou komunikaci a perfektní znalost dotačních programů. Po celou dobu jsme se mohli spolehnout, že připravené podklady budou na nejvyšší úrovni.” Ing. David Prantl, jednatel InMeteo, s.r.o.

Společnost InMeteo, s.r.o. se nejen na základě spolupráce na projektu „Automatická tvorba synoptických map” stala partnerem MFF UK.

Publikováno: 03/2019

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek