GTW BEARINGS s.r.o.

Společnost je největším tuzemským a předním evropským výrobcem průmyslových kluzných ložisek založených na cínové kompozici. Společnost se také věnuje návrhu a vývoji těchto produktů. Ložiska a ložiskové systémy společnosti se uplatňují v turbínách, elektromotorech a generátorech, průmyslových převodovkách, čerpadlech, lisech, bucharech, turbokompresorech, třtinových mlýnech a v dalších točivých strojích. 

Jak firma využívá služeb BIC Plzeň?

Konzultanti BIC Plzeň pomáhají podniku získávat finanční podporu na vývoj nových produktů i na investice související se zaváděním inovovaných produktů na trh.

V roce 2014 společnost ve spolupráci s BIC Plzeň definovala ložiskové stavebnicové systémy pro horizontální uložení hřídelů rychloběžných strojů a speciální axiální ložiska se samovyrovnávacími naklápěcími segmenty jako oblast, která je perspektivní pro výzkum, vývoj a následnou výrobu s velkým tržním potenciálem.

Konzultanti BIC Plzeň navrhli vývoj prototypů v rámci společného projektu s NTC ZČU v Plzni a s VZÚ Plzeň s využitím podpory z programu ALFA TAČR. Výsledkem spolupráce byl vypracovaný projekt, ustanovené konsorcium subjektů, projektový harmonogram se stanovenými kompetencemi řešitelů, kritickými body a systémem kontroly, podrobný projektový rozpočet a tržní analýza prokazující uplatnění nových výrobků na globálním trhu

Konzultanti BIC Plzeň rovněž zpracovali investiční záměr pro vybudování nového vývojového oddělení vč. posouzení rentability investice s využitím podpory ze strukturálních fondů EU.

 

Publikováno: 5/2016 


Kategorie Firmy, Dotace a programy podpory podnikání

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:09 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Martin Holubec
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 554 908
E-mail: holubec@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce