BIC Plzeň

BIC Reference

by wood.store s.r.o.

Michala Faitla, známého také jako basového kytaristu kapely Mandrage, přivedl k podnikání jeho pes Barnabáš. Dovádivé a zvídavé štěně bylo třeba zabavit, aby neničilo vybavení bytu. Ukázalo se, že k tomu účelu výborně slouží pamlskové hlavolamy, a nápad na nový výrobek byl na světě. Spolu s Davidem Srpem založili společnost, otestovali prototyp a pustili se do výroby. Kapacita ale brzy přestala stačit zájmu zákazníků a začátkem roku 2019 se firma začala poohlížet po větší provozovně a novém modernějším stroji.

www.doglog.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Michal Faitl požádal BIC Plzeň o pomoc se zpracováním žádosti o dotaci v programu Technologie (pro začínající podniky) na nestingové CNC centrum pro obrábění dřevěného deskového materiálu. Konzultanti na základě poskytnutých informací formulovali podnikatelský záměr – dokument, podle kterého hodnotitelé žádost bodují – i další potřebné přílohy. Žadatele provedli celým procesem, od podání žádosti, přes změnové řízení při stěhování do nové provozovny, plnění všech povinností příjemce při realizace projektu až ke zpracování závěrečné zprávy a podkladů potřebných k proplacení dotace.

Pořízení nového počítačově řízeného stroje umožnilo až nečekané zvýšení efektivity, kvality a kapacity výroby. To přimělo vedení společnosti k úvahám o tom, jak své aktivity dále rozšířit. K psím hlavolamům přibyl nábytek na míru, zejména kuchyňské sestavy. Nový výrobní sortiment ovšem vyvolal potřebu dalších technologických inovací, proto bylo na jaře 2020 rozhodnuto o investici do automatického stroje na olepování hran a CAD/CAM softwarového nástroje pro návrh nábytku a technologie jeho výroby. S dotací z programu Technologie opět od začátku do konce pomohli konzultanti BIC Plzeň.

Podpořené projekty významně přispěly nejen k dosažení špičkové technologické úrovně podniku, ale také k růstu jeho tržeb a počtu zaměstnanců.

“Za úspěch naší žádosti o dotaci v programu Technologie vděčíme především pracovníkům BIC Plzeň, kteří nás, dotační laiky, trpělivě provedli přípravou a realizací dotačního projektu až ke 100% zdárnému konci. Proto jsme se na ně s naprostou důvěrou obrátili znovu. 

Všem, kteří se rozhodují, zda zažádat o podporu pro své podnikání, tento krok rozhodně doporučuji. Pokud jsou v tomto ohledu „nepolíbení”, svěřit se do rukou zkušeným pracovníkům BICu je to nejlepší rozhodnutí.  

Michal Faitl, společník a jednatel by wood.store s.r.o.

Aktualizováno: 03/2021

Magna Cartech spol. s r.o.

Poradenství mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN) z oblasti vysílání pracovníků využila jihočeská výrobní firma, která patří mezi nejrychleji se rozrůstající firmy v jižních Čechách a je součástí jednoho z největších světových dodavatelů dílů pro automobilový průmysl. Výrobním programem je lisování a sváření plechových dílů karoserií.

Celý článek

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek