BIC Plzeň

BIC Reference

by wood.store s.r.o.

Michala Faitla, známého také jako basového kytaristu kapely Mandrage, přivedl k podnikání jeho pes Barnabáš. Dovádivé a zvídavé štěně bylo třeba zabavit, aby neničilo vybavení bytu. Ukázalo se, že k tomu účelu výborně slouží pamlskové hlavolamy, a nápad na nový výrobek byl na světě. Spolu s Davidem Srpem založili společnost, otestovali prototyp a pustili se do výroby. Kapacita ale brzy přestala stačit zájmu zákazníků a začátkem roku 2019 se firma začala poohlížet po větší provozovně a novém modernějším stroji.

www.doglog.cz

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Michal Faitl požádal BIC Plzeň o pomoc se zpracováním žádosti o dotaci v programu Technologie (pro začínající podniky) na nestingové CNC centrum pro obrábění dřevěného deskového materiálu. Konzultanti na základě poskytnutých informací formulovali podnikatelský záměr – dokument, podle kterého hodnotitelé žádost bodují – i další potřebné přílohy. Žadatele provedli celým procesem, od podání žádosti, přes změnové řízení při stěhování do nové provozovny, plnění všech povinností příjemce při realizace projektu až ke zpracování závěrečné zprávy a podkladů potřebných k proplacení dotace.

Pořízení nového počítačově řízeného stroje umožnilo až nečekané zvýšení efektivity, kvality a kapacity výroby. To přimělo vedení společnosti k úvahám o tom, jak své aktivity dále rozšířit. K psím hlavolamům přibyl nábytek na míru, zejména kuchyňské sestavy. Nový výrobní sortiment ovšem vyvolal potřebu dalších technologických inovací, proto bylo na jaře 2020 rozhodnuto o investici do automatického stroje na olepování hran a CAD/CAM softwarového nástroje pro návrh nábytku a technologie jeho výroby. S dotací z programu Technologie opět od začátku do konce pomohli konzultanti BIC Plzeň.

Podpořené projekty významně přispěly nejen k dosažení špičkové technologické úrovně podniku, ale také k růstu jeho tržeb a počtu zaměstnanců.

“Za úspěch naší žádosti o dotaci v programu Technologie vděčíme především pracovníkům BIC Plzeň, kteří nás, dotační laiky, trpělivě provedli přípravou a realizací dotačního projektu až ke 100% zdárnému konci. Proto jsme se na ně s naprostou důvěrou obrátili znovu. 

Všem, kteří se rozhodují, zda zažádat o podporu pro své podnikání, tento krok rozhodně doporučuji. Pokud jsou v tomto ohledu „nepolíbení”, svěřit se do rukou zkušeným pracovníkům BICu je to nejlepší rozhodnutí.  

Michal Faitl, společník a jednatel by wood.store s.r.o.

Aktualizováno: 03/2021

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek