BIC Plzeň

BIC Reference

APPLYCON s.r.o.

je česká vývojová a výrobní společnost pracující v oboru nositelných technologií, elektroniky a smart textilií již více než 13 let. Díky této dlouholeté tradici a zkušenostem patří společnost v tomto moderním a relativně mladém oboru k předním evropským výrobcům nositelných technologií pro oděvní a textilní průmysl.

ww.applycon.cz

Firma disponuje mnoha technickými řešeními v oblasti vyhřívacích systémů, světelných a senzorových systémů a komunikačních technologií vhodných pro integraci do oděvů. Společnost například vyvinula vlastní systém propojovacích prvků a odolných konektorů, určených výhradně pro textilní aplikace, které snesou extrémní namáhání (pratelnost, mechanická odolnost, odolnost vůči vysokým teplotám atp.). V posledních letech se společnost zaměřuje na aplikace určené především do pracovních oděvů, například pro hasiče a záchranné složky.

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Z iniciativy firem ITP GmbH z německého Výmaru a firmy APPLYCON s.r.o. se začala v létě 2017 připravovat mise německých firem z oblasti smart textilií, které chtěly navštívit Plzeňský kraj. Cílem od samého začátku bylo představit nové technologie a pokusit se navázat nové obchodní vazby v tomto moderním oboru. Obě firmy byly v kontaktu s místními partnery sítě Enterprise Europe Network a rozhodly se využít jejich služeb při přípravě akce. Za českou stranu se na přípravě, organizaci a výběru účastníků firemní mise aktivně podílel konzultant z BIC Plzeň.

Mise německých firem do Plzně přinesla novou spolupráci

Firmy ITP GmbH a Applycon spolu již delší dobu spolupracovaly a v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

Publikováno: 12/2018

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek