BIC Plzeň

BIC Reference

APPLYCON s.r.o.

je česká vývojová a výrobní společnost pracující v oboru nositelných technologií, elektroniky a smart textilií již více než 13 let. Díky této dlouholeté tradici a zkušenostem patří společnost v tomto moderním a relativně mladém oboru k předním evropským výrobcům nositelných technologií pro oděvní a textilní průmysl.

ww.applycon.cz

Firma disponuje mnoha technickými řešeními v oblasti vyhřívacích systémů, světelných a senzorových systémů a komunikačních technologií vhodných pro integraci do oděvů. Společnost například vyvinula vlastní systém propojovacích prvků a odolných konektorů, určených výhradně pro textilní aplikace, které snesou extrémní namáhání (pratelnost, mechanická odolnost, odolnost vůči vysokým teplotám atp.). V posledních letech se společnost zaměřuje na aplikace určené především do pracovních oděvů, například pro hasiče a záchranné složky.

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Z iniciativy firem ITP GmbH z německého Výmaru a firmy APPLYCON s.r.o. se začala v létě 2017 připravovat mise německých firem z oblasti smart textilií, které chtěly navštívit Plzeňský kraj. Cílem od samého začátku bylo představit nové technologie a pokusit se navázat nové obchodní vazby v tomto moderním oboru. Obě firmy byly v kontaktu s místními partnery sítě Enterprise Europe Network a rozhodly se využít jejich služeb při přípravě akce. Za českou stranu se na přípravě, organizaci a výběru účastníků firemní mise aktivně podílel konzultant z BIC Plzeň.

Mise německých firem do Plzně přinesla novou spolupráci

Firmy ITP GmbH a Applycon spolu již delší dobu spolupracovaly a v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

Publikováno: 12/2018

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek