APPLYCON s.r.o.

je česká vývojová a výrobní společnost pracující v oboru nositelných technologií, elektroniky a smart textilií již více než 13 let. Díky této dlouholeté tradici a zkušenostem patří společnost v tomto moderním a relativně mladém oboru k předním evropským výrobcům nositelných technologií pro oděvní a textilní průmysl. Firma disponuje mnoha technickými řešeními v oblasti vyhřívacích systémů, světelných a senzorových systémů a komunikačních technologií vhodných pro integraci do oděvů. Společnost například vyvinula vlastní systém propojovacích prvků a odolných konektorů, určených výhradně pro textilní aplikace, které snesou extrémní namáhání (pratelnost, mechanická odolnost, odolnost vůči vysokým teplotám atp.). V posledních letech se společnost zaměřuje na aplikace určené především do pracovních oděvů, například pro hasiče a záchranné složky.

Jaké služby klient využil?

Z iniciativy firem ITP GmbH z německého Výmaru a firmy APPLYCON s.r.o. se začala v létě 2017 připravovat mise německých firem z oblasti smart textilií, které chtěly navštívit Plzeňský kraj. Cílem od samého začátku bylo představit nové technologie a pokusit se navázat nové obchodní vazby v tomto moderním oboru. Obě firmy byly v kontaktu s místními partnery sítě Enterprise Europe Network a rozhodly se využít jejich služeb při přípravě akce. Za českou stranu se na přípravě, organizaci a výběru účastníků firemní mise aktivně podílel konzultant z BIC Plzeň.

Firmy ITP GmbH a Applycon spolu již delší dobu spolupracovaly a v roce 2017 začaly intenzivně pracovat na vývoji nového způsobu aktivního chladicího systému vhodného na integraci do oděvů. V rámci mise německých firem v Plzeňském kraji pak byla oběma partnery vytipována firma VOCHOC s.r.o. jako jeden z potenciálních kandidátů na další spolupráci a zároveň jako výrobce ochranných oděvů vhodných pro integraci této technologie.

Všechny tři společnosti se dohodly na podání společného návrhu projektu v rámci sítě mezinárodních programů výzkumu a vývoje IraSME. Cílem projektu je vyvinout speciální textilní struktury v kombinaci s aktivními elektronickými prvky k řízenému ochlazování oděvů při využití v extrémních teplotních podmínkách, například pro pracovníky hutí, skláren, chemiček apod.

Projekt byl vybrán v roce 2018 pro podporu na německé i české straně a všechny společnosti začaly intenzivně spolupracovat na řešení nového způsobu ochlazování ochranných oděvů.

 

Publikováno: 12/2018

 


Kategorie Mezinárodní technologická spolupráce, Mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 00:39 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Mgr. Jana Jeřábková
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 418 653
E-mail: jerabkova@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce