BIC Plzeň

BIC Reference

Amitia s.r.o.

Amitia s.r.o. je mladá úspěšná společnost, která se zabývá tvorbou řešení založených na umělé inteligenci, určených zejména pro průmysl a logistiku, ale také pro vzdělávání, zdravotnictví či digitalizaci dokumentů.

Úspěšně vytvořila například nástroj pro plánování výroby a automatickou čtečku balíkových štítků pro společnost SGL Europe, spolupracuje také s partnerem EXON s.r.o. na vývoji nástroje pro zachování kulturního dědictví Kaitos.

www.amitia-ai.com 

Jak společnost Amitia využila služeb BIC Plzeň?

Nejprve jsme firmě pomohli získat finanční podporu na nákup odborných služeb Katedry kybernetiky FAV ZČU, jejíž oddělení umělé inteligence patří mezi nejlepší pracoviště v oboru. Vzhledem k požadovanému rozsahu služeb jsme doporučili program Inovační vouchery. Společně jsme formulovali podnikatelský záměr, podali žádost o dotaci a po dokončení služeb katedry vyřídili i její proplacení. Jsme rádi, že i díky naší pomoci dnes firma disponuje softwarovým nástrojem, umožňujícím efektivně provádět anotace dat pro účely strojového učení, využitelné při aplikaci počítačového vidění, práci s audio signály či zpracování přirozeného jazyka.

Dvěma pracovníkům společnosti jsme poskytli zázemí v nově otevřeném coworkingu BIC Port, v reprezentativních prostorách v centru Plzně, určených právě pro tento typ firem.

Protože jsme členem Enterprise Europe Network, největší světové sítě podporující inovace a internacionalizaci malých a středních podniků, mohli jsme společnosti Amitia s.r.o. nabídnout také služby založené na využití nástrojů této sítě, sloužících k vyhledání zahraničních partnerů pro obchodní, technologickou či výzkumně-vývojovou spolupráci. Jedná se především o zajištění účasti na mezinárodních kooperačních setkáních, popř. umístění technologických nabídek či poptávek ve specializované databázi. Díky tomu již Amitia s.r.o. navázala kontakty například se společností Arx nebo s Cademix Institute of Technology.

Společnost Amitia s.r.o. jsme představili také našim dalším klientům (např. ATMOS Chrást s.r.o. či Nakladatelství Fraus, s.r.o.) a zapojili ji do přípravy jejich výzkumně-vývojových či inovačních projektů.

„Po mnoha letech strávených v zahraničí ve startupovém i korporátním prostředí jsem se vrátil do Plzně, svého rodného města a místa, kde jsem prožil většinu svého života. Vrátil jsem se s vizí vytvořit zde inovativní firmu zaměřenou na technologie využívající umělou inteligenci, s vizí pomoci z Plzeňského kraje vytvořit moderní region, o kterém bude slyšet i za hranicemi České republiky. BIC Plzeň se záhy stalo naším klíčovým průvodcem a neocenitelným pomocníkem na naší cestě!“ Ing. Milan Legát, Ph.D., jednatel a majitel společnosti.

Publikováno 2/2021

Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Zabavit potomky a ještě je něco naučit? Pomocí nového průvodce v online cvičeních mají děti větší motivaci vyplňovat cvičení. www.fraus.cz

Celý článek

DENTA-Centrum zubní péče s.r.o.

Společnost se specializuje na estetickou stomatologii. Při své práci lékaři využívají nejnovější medicínské poznatky, nové přístroje a materiály. www.dentaplzen.cz

Celý článek