BIC Plzeň

BIC Reference

PEŠEK Machinery s.r.o.

Společnost PEŠEK Machinery s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou speciálních strojů a přípravků pro zefektivnění výrobních procesů. Jejím typickým produktem jsou hydraulické a pneumatické nosiče forem, využívané pro ovládání sekacích, laminovacích a lisovacích nástrojů. Dodává je výrobním podnikům v řadě evropských zemí, a to jak samostatně, tak jako kompletní pracoviště včetně periferií.

Jak společnost využila služeb BIC Plzeň?

Majitel společnosti požádal BIC Plzeň o konzultaci k možnostem podpory svého inovačního záměru. Po vyjasnění východisek a cílů záměru doporučili konzultanti využití programu OP PIK Partnerství znalostního transferu. Poté pomohli najít na Fakultě strojní ZČU vhodné partnerské pracoviště, koncipovat a formulovat projekt a podat žádost o dotaci. Ze strany poskytovatele dotace byla vysoce hodnocena formální i obsahová kvalita předloženého projektu. Díky tomu bude firma moci v následujících 2 letech čerpat finanční podporu na získávání znalostí v oblasti pevnostních a teplotních výpočtů a strojírenské typizace a unifikace. S využitím těchto znalostí a za pomoci čerstvého absolventa, zaměstnaného univerzitou pro práci na projektu, pak provede inovaci jednoho typu svých produktů: speciálních zařízení pro ohřev polotovarů. Zrychlí se proces jeho návrhu i výroby a dojde k optimalizaci konstrukčního řešení. Bude tak možné například zvýšit pevnost a tuhost konstrukce bez zbytečné spotřeby materiálu. S administrací a plněním povinností příjemce podpory firmě opět pomohou konzultanti BIC Plzeň.

Kvalitu procesů a produktů podniku i jeho dosavadní hospodářský rozvoj ocenily také odborné poroty v prestižních podnikatelských soutěžích, což se projevilo v jeho umístění na čelných pozicích:
  • vítěz soutěže Vodafone Firma roku 2019 Plzeňského kraje,
  • 2. místo v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2019, v kategorii Malá firma.

Publikováno: 12/2020

LETEL elektronik s.r.o.

K zakázkovému osazování plošných spojů přidá firma LETEL elektronik i výrobu vlastního finálního produktu: senzoru pro monitoring citlivých předmětů pomocí internetu věci. Použít se dá například k průběžnému sledování stavu kostelních varhan. Firmě jsme pomohli s dotací na potřebné investice. www.letelelektronik.cz

Celý článek

Plastec Packaging s.r.o.

Pomoc mezinárodní sítě Enterprise Europe Network na podporu podnikání, využil podnikatel Martin Viktora, jednatel plzeňské společnosti Plastec Packaging s.r.o. Firma se specializuje na balení a přebalování komponentů používaných v oblasti automotive nebo elektronickém průmyslu do blistrových pásek ve standardní nebo antistatické úpravě. www.plastec-gmbh.de

Celý článek