BIC Plzeň

BIC News

V Plzeňském kraji se pro inovační firmy naplno rozjíždí program PLATINN

BIC Plzeň, člen sítě Enterprise Europe Network, v roce 2023 zahajuje realizaci nového regionálního programu podpory inovačních firem PLATINN.

Program je určen pro malé a střední podniky (MSP) se sídlem nebo provozovnou v Plzeňském kraji. Firmy s vlastním produktem, které chtějí rychleji růst a zvýšit ziskovost, zavádějí náročnější inovace, ale postrádají některé potřebné zkušenosti.

Program vychází z původní švýcarské metodiky a kromě Plzeňského kraje funguje již v dalších 7 regionech, sdružených v platformě Ynovate.

Podstatou programu je spolupráce s expertem na hledání řešení pro tzv. problémové oblasti, které podniku brání v dalším rozvoji. Tato problémová oblast je definována na základě prvotní analýzy, provedené konzultanty BIC Plzeň.  Následně je ze sdílené databáze čítající cca 150 expertů s vlastní úspěšnou manažerskou či podnikatelskou historií navržen odborník, který poskytne až 40 hodin expertních služeb a společně s managementem podniku i konzultantem BIC Plzeň navrhnou konkrétní opatření. Typickými problémovými oblastmi jsou: obchod, podnikové procesy, financování, mezinárodní spolupráce. Typická řešení realizovaná díky spolupráci s expertem pak představují např. stanovení obchodní strategie pro zahraniční trhy, vyhledání strategického partnera, definice nových podnikových procesů a zvýšení efektivity, nástupnictví apod. Náklady na experta jsou 100% dotované v režimu de minimis díky podpoře Plzeňského kraje.

Program byl v letech 2021 a 2022 úspěšně pilotně testován v rámci projektu Smart Akcelerátor II.

Informace o programu PLATINN včetně zkušeností ze strany experta i zapojené firmy zazní na webináři v úterý 25. 4. 2023.

Máte-li zájem o více informací či osobní konzultaci, neváhejte kontaktovat konzultanta BIC Plzeň!

Ing. Martin Holubec

Ing. Martin Holubec

Akcelerace - program PLATINN
holubec@bic.cz
724 506 929
377 205 204

Příjem žádostí o dotaci byl ukončen

Příjem žádostí o dotaci z programu INKUBACE FIREM 2023 byl ukončen. Zájem o vstup do podzimního běhu inkubačního programu 2023 projevilo celkem 13 žadatelů.

Celý článek

Právě probíhá příjem žádostí o dotaci do podzimního běhu inkubačního programu

Od 17. 7. do 13. 8. 2023 jsou přijímány žádosti o dotaci v rámci podzimního běhu inkubačního programu.

Celý článek