BIC Plzeň

BIC News

Otevřeli jsme Technologické centrum na Borských polích

Vybudovali jsme moderní podnikatelské prostory, jejichž součástí jsou i odborné laboratoře, zkušebny a stroje pro prototypovou výrobu.

V novém Technologickém centru v Plzni na Borských polích najdou podnikatelé moderní vybavení, například zkušebnu pro elektromagnetickou kompatibilitu, hardware compliance laboratoř, klimakomory pro teplotní a klimatické zkoušky nebo stroje pro prototypovou výrobu. Otevření nového Technologického centra BIC Plzeň je součástí projektu, který byl Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky nominován mezi úspěšné projekty v rámci ocenění Podnikatelský projekt roku 2022.

Technologické centrum BIC Plzeň vzniklo rekonstrukcí budovy v Teslově ulici na Borských polích. Jeho výstavba je součástí projektu, jenž má za cíl navýšení kapacit pro inkubaci, technologických kapacit a zasídlení firem.

„V první fázi jsme v roce 2020 otevřeli v Riegrově ulici v Plzni coworking, který nabízí místo pro práci ve sdíleném prostoru, startovací kanceláře určené pro start-upy a VR laboratoř. Zde máme kanceláře již plně obsazené, zbývají pouze dvě pracovní místa pro coworkery. Zmíněný projekt pokračuje právě otevřením Technologického centra, v němž se již nyní zabydlela společnost Compteq.io, která vyvíjí špičkovou průmyslovou elektroniku. Máme zde vyhrazené kanceláře pro mladé firmy, které mohou v případě zájmu s touto zavedenou a úspěšnou firmou spolupracovat,“ vysvětlil Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň.

Nominace na Podnikatelský projekt roku 2022

Projekt se setkává s kladným hodnocením odborníků napříč republikou, dokonce byl nominován na Podnikatelský projekt roku 2022. „U příležitosti otevření Technologického centra BIC Plzeň bychom vás rádi informovali, že Ministerstvo průmyslu a obchodu nominovalo projekt ITI PMO – Posílení kapacit coworkingu a technologického centra BIC Plzeň, jež je spolufinancovaný z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), do soutěže Podnikatelský projekt roku 2022, jehož vítězové budou vyhlášeni 16. listopadu 2022 v Praze“.

Držte nám pěsti!

Chcete se poradit o možnostech financování svého podnikání, konzultovat váš podnikatelský záměr nebo máte zájem o zahraniční trhy?

Autor fotografií: M. Pecuch, Plzeň.eu

Připravujeme pro vás fotogalerii ze slavnostního otevření Technologického centra.

Jak na DPH při mezinárodním obchodování

Liší se dodání zboží do zahraničí od jeho vývozu a je nějaký rozdíl mezi dovozem a pořízením zboží? Je to jen slovíčkaření nebo na tom skutečně záleží? Co musíte vědět při poskytování služeb?

Celý článek

Chystáte se na svůj první zahraniční obchod? Přečtěte si, co je dobré vědět předem

Úspěšně jste zakončili obchodní jednání a sepisujete svou první smlouvu o dodání zboží za hranice České republiky. Máme pro vás pár dobrých rad, co byste měli vzít v úvahu.

Celý článek