BIC Plzeň

BIC News

Co se děje

Příjem žádostí o dotaci byl ukončen

Příjem žádostí o dotaci z programu INKUBACE FIREM 2023 byl ukončen. Zájem o vstup do podzimního běhu inkubačního programu 2023 projevilo celkem 13 žadatelů.

Celý článek

Právě probíhá příjem žádostí o dotaci do podzimního běhu inkubačního programu

Od 17. 7. do 13. 8. 2023 jsou přijímány žádosti o dotaci v rámci podzimního běhu inkubačního programu.

Celý článek

Plzeňské podnikatelské vouchery jsou zpět

Ve čtvrtek 1. června byla vyhlášena nová výzva programu Plzeňské podnikatelské vouchery s alokací 4 miliony korun. Firmy mohou letos žádat o dotaci až 300 tisíc korun.

Celý článek

Dny AI v Plzni

Plzeň se na podzim stane jedním ze čtyř českých měst, která budou patřit umělé inteligenci. Dny AI se v Plzni uskuteční v týdnu od 16. do 22. října 2023. Svým programem se…

Celý článek

Nově vyhlášené výzvy – získejte finanční podporu pro svůj podnik

Na základě nově vyhlášených výzev mohou malé a střední podniky v České republice žádat o dotace na své inovační aktivity.

Celý článek

Přijímáme přihlášky do podzimního běhu inkubačního programu

Mladé inovativní firmy z Plzně budou moci letos podruhé vstupit do inkubačního programu. Získají pro svůj rozvoj finanční podporu a zpětnou vazbu od odborníků.

Celý článek

V Plzeňském kraji se pro inovační firmy naplno rozjíždí program PLATINN

BIC Plzeň, člen sítě Enterprise Europe Network, v roce 2023 zahajuje realizaci nového regionálního programu podpory inovačních firem PLATINN.

Celý článek

Získejte dotaci na nákup služeb od výzkumných organizací a inovujte své produkty či procesy

Plánujete zadat odbornému dodavateli měření, zpracování konstrukčního řešení nebo třeba tvorbu softwaru? Uvažujete o spolupráci s výzkumnou organizací, například s vysokou školou?

Celý článek

Pokračující podpora digitalizace

Naše aktivity pomáhají inovačnímu podnikání v regionu. Kromě poradenství v začátku podnikání se řada konzultací věnuje financování podnikatelských záměrů.

Celý článek

Získejte dotaci na práci absolventa nebo doktoranda na inovačních aktivitách vaší firmy

Program Partnerství znalostního transferu přináší dotaci na práci absolventa, který v roli tzv. asistenta znalostního transferu adaptuje akademické znalosti na praktické potřeby podniku.  

Celý článek

Firmy se mohou vyjádřit k připravované EU legislativě z oblasti mikroplastů

Cílem nové evropské legislativy má být zamezení úniku a ztrát plastových pelet (mikroplastů). Může to však mít dopad na společnosti, které nakládají s plastovými peletami.

Celý článek

Hledáme junior konzultanta/konzultantku pro inkubační program

Hledáme junior konzultanta (konzultantku), který zpočátku převezme administraci souvisejících dotačních titulů, bude stínovat senior konzultanty v průběhu inkubačního programu a do budoucna se stane samostatným konzultantem.

Celý článek

Přejeme krásné svátky a v novém roce se těšíme na vaše projekty

V době mezi 23. 12. 2022 a 1. 1. 2023 máme zavřeno. Ale už 2. ledna jsme tady pro vás a společně posuneme vaše podnikání! Tým BIC Plzeň

Celý článek

Ohlédnutí za rokem 2022: jaký byl v BIC Plzeň?

Letošní rok uplynulo 30 let od založení Podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň. Přečtěte si, co jsme letos společně dokázali.

Celý článek

Firmy Amitia a Pinflow energy storage bodovaly v soutěži Vizionáři 2022

Město Plzeň se snaží dlouhodobě vytvářet dobré podmínky pro inovátory, a to nejen pro založení startupů, ale i pro jejich následný rozvoj.

Celý článek

Otevírá se Creative Business Cup, startupy mají čas poslat přihlášky do 15. ledna

Creative Business Network je nezisková organizace, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Od roku 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup, která má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa,…

Celý článek

Plzeňské podnikatelské vouchery pomohly firmě získat podklady pro CE značení

Na začátku byl hackathon, který přinesl nápad, jenž přerostl v reálný obchodní produkt. Nyní chytré jednotky PlantControl prošly měřením elektromagnetické kompatibility, na jehož základě získaly prohlášení o shodě CE. Díky tomu může…

Celý článek

Podívejte se, jak vypadá vítězný projekt v kategorii Služby infrastruktury

Posílení kapacit coworkingu a technologického centra BIC Plzeň je vítězem kategorie Služby infrastruktury v soutěži Podnikatelský projekt roku 2022. 

Celý článek

Plzeň uspěla v prestižní soutěži Podnikatelský projekt roku, bodovalo její technologické centrum a coworking

Plzeň uspěla v prestižní celorepublikové soutěži Podnikatelský projekt roku, které uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky spolu s Agenturou pro podnikání a inovace. Jednu z hlavních cen za rok 2022 získalo…

Celý článek

Získali jsme prestižní ocenění pro podnikatelský projekt roku 2022

Projekt ITI PMO – posílení kapacit coworkingu a technologického centra BIC Plzeň zvítězil v kategorii Služby infrastruktury

Celý článek

Udržitelný projekt: inspirujte se příkladem plzeňské firmy

Plzeňská firma ORRO GROUP a.s. se zaměřuje na iniciaci a realizaci projektů pro udržitelný rozvoj. V současné době jsou to zejména projekty zaměřené na předcházení vzniku odpadů nebo související s udržitelností dopravy.…

Celý článek

Investiční akademie pro start-upy

Přihlaste se na investiční akademii! Jedná se o sérii workshopů pořádaných ve spolupráci s předními českými fondy rizikového kapitálu a dalšími experty.

Celý článek

Oslava 30. narozenin BIC Plzeň

V září jsme společně s našimi klienty a partnery oslavili třicáté narozeniny. Oslavu jsme pojali jako společný networking. Zajímá vás, jestli jsme nezapomněli na narozeninový dort? Podívejte se do fotogalerie.

Celý článek

Jak na DPH při mezinárodním obchodování

Liší se dodání zboží do zahraničí od jeho vývozu a je nějaký rozdíl mezi dovozem a pořízením zboží? Je to jen slovíčkaření nebo na tom skutečně záleží? Co musíte vědět při poskytování…

Celý článek

Chystáte se na svůj první zahraniční obchod? Přečtěte si, co je dobré vědět předem

Úspěšně jste zakončili obchodní jednání a sepisujete svou první smlouvu o dodání zboží za hranice České republiky. Máme pro vás pár dobrých rad, co byste měli vzít v úvahu.

Celý článek

První výzvy v OP TAK – investiční i provozní dotace na zavádění inovací v podnicích

Ministerstvo průmyslu a obchodu v pondělí 15. srpna vyhlásilo dlouho očekávané první výzvy  k podávání žádostí o dotace na zavádění inovací v podnicích. Připravili jsme pro vás rychlý přehled.

Celý článek

Vyjádřete svůj názor k připravované evropské legislativě – udržitelnost výroby potravin a zamýšlené označování

Máte zájem zapojit se do přípravy rámcového evropského zákona, který stanoví obecné zásady a cíle? Svým názorem můžete ovlivnit požadavky a povinnosti, které budou definovány.

Celý článek

Otevřeli jsme Technologické centrum na Borských polích

Vybudovali jsme moderní podnikatelské prostory, jejichž součástí jsou i odborné laboratoře, zkušebny a stroje pro prototypovou výrobu.

Celý článek

Víte, jak správně ochránit duševní vlastnictví vaší firmy?

Úřad průmyslového vlastnictví připravil několik podzimních vzdělávacích akcí. Vyznáte se v ochranných známkách, patentech a užitných vzorech?

Celý článek

Dotace pro podniky na investice pro zavádění inovací do výroby

Od 1. září 2022 mohou podniky žádat o dotace na investice do strojů a zařízení potřebných pro uvedení výsledků výzkumu a vývoje do výrobní praxe. Ministerstvo průmyslu a obchodu vyčlenilo na I. výzvu INOVACE v OP…

Celý článek

Plzeň spustila nový portál. O dotace se bude žádat elektronicky

Nový portál zjednodušuje způsob komunikace s úřady a institucemi v Plzni, shromažďuje na jednom místě všechny aktuálně vypsané dotační programy. Třeba i Plzeňské podnikatelské vouchery.

Celý článek

Příležitost pro start-upy: Podejte si přihlášku do EIT Manufacturing BoostUp! 2022

Prokázali jste užitečnost a funkčnost vámi navržené technologie spoluprací s velkou výrobní korporací? A nezáleží, zda se jednalo o ověření konceptu nebo pilotní projekt.

Celý článek

BIC Plzeň na Facebooku