BIC Plzeň

BIC News

Co se děje

Příležitost pro start-upy: Podejte si přihlášku do EIT Manufacturing BoostUp! 2022

Prokázali jste užitečnost a funkčnost vámi navržené technologie spoluprací s velkou výrobní korporací? A nezáleží, zda se jednalo o ověření konceptu nebo pilotní projekt.

Celý článek

Na podporu podnikatelů je připraveno téměř 82 mld. Kč z fondů EU

Podpora výzkumu, inovací, chytré energetiky i cirkulární ekonomiky. Evropská komise schválila nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) Ministerstva průmyslu a obchodu, který podpoří české podniky až do roku 2027.

Celý článek

Dotace na podnikové inovace v oblasti digitalizace

O dotace na zavádění inovací mohou žádat malé a střední podniky na základě 4. veřejné soutěže, vyhlášené 15. 6. 2022 Ministerstvem průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future, podprogramu 3 „Inovace…

Celý článek

Disraptors Summit startuje prodej lístků: setkejte se s budoucí astronautkou na Mars

Disraptors Summit je významnou událostí v oblasti technologií a start-upů. Kromě soutěže o titul Startup Champion přivede do Prahy i zajímavé hosty.

Celý článek

Video: Plzeňské podnikatelské vouchery pomáhají firmám inovovat

Co jsou Plzeňské podnikatelské vouchery a jak firmám pomáhají? „Je to něco jako průmyslová seznamka,“ říkají zástupci firem.

Celý článek

Využijte dotaci na digitální transformaci podniků

Zvažujete pořízení hardwaru nebo softwaru do firmy, a to včetně služeb expertního poradenství pro návrh, implementaci a řízení ICT v organizaci?

Celý článek

Pražský Hrad hostí konferenci Sustainable Future

Udržitelnosti v logistice, dopravě, byznyse i v módě se bude věnovat více než šedesátka řečníků z celého světa

Celý článek

Město zintenzivňuje podporu rozvoje talentů a podnikání, vzniká unikátní Plzeňský INovační Ekosystém

Plzeňský INovační Ekosystém neboli PINE. Tak se jmenuje nový nástroj na podporu technické komunity a inovativních podnikatelů v regionu, který spouští město Plzeň.

Celý článek

Město spouští podnikatelské vouchery, inovace ve firmách podpoří dvěma miliony korun

Plzeňské podnikatelské vouchery, tak zní název oblíbeného programu, který pomáhá začínajícím společnostem inovovat svůj produkt nebo proces a zvýšit tak jejich konkurenceschopnost na trhu.

Celý článek

Startup World Cup & Summit se mění na Disraptors

A současně přichází European Champions League, bitva o evropský titul Startup Champion. Kromě regionálních šampionů bude summit místem, kde může potkat titány podnikatelského světa.

Celý článek

Evropská komise zjišťuje: Máte zájem o přístup do veřejných rejstříků jiných zemí?

Chtěli byste zlepšit přístup k informacím o společnostech ve vnitrostátních obchodních rejstřících na úrovni Evropské unie? Usnadnilo by vám to expanzi na trhy jiných členských států? Zapojte se do konzultace a sdělte svůj názor.

Celý článek

Na Plzeňsku se rozjíždí výuka podnikání a technologií

Byznysové vzdělávání na středních školách je součástí komplexní podpory podnikání v Plzeňském kraji.

Celý článek

Máte zájem zvýšit firemní konkurenceschopnost a s výsledky VaV proniknout do zahraničí?

Využijte program TREND Technologické agentury České republiky. Šestá a sedmá veřejná soutěž byla vyhlášena 27. dubna 2022.

Celý článek

Podpora mladých inovativních firem pokračuje. Druhý ročník inkubačního programu zná své účastníky

Plzeňský kraj ve spolupráci s BIC Plzeň již druhým rokem podporují rozjezd inovativních podnikatelských záměrů. Čtyři vybrané firmy letošního inkubačního programu získají zpětnou vazbu a dotaci 200 000 Kč na nákup odborných…

Celý článek

Digitální transformaci vaší firmy nemusíte financovat sami, přispěje vám na ni i Evropská komise

Slýcháte ze všech stran, že firmy musí digitalizovat, aby neztratily svoji konkurenceschopnost. Co to ale znamená? Jak se vyznat v tom, co je a co není pro konkrétní provoz funkční a výhodné? A…

Celý článek

Vyjádřete svůj názor na evropské nařízení REACH

Dostáváte se do kontaktu s chemickými látkami – ať už v rámci průmyslového procesu nebo i v každodenním životě? Vyjádřete svůj názor na připravovanou legislativu Evropské komise.

Celý článek

Program pro začínající inovační firmy

Získate nejen zpětnou vazbu, ale i 200 tis. Kč na odborné služby, které vám pomohou podnikání rozjet.

Celý článek

Služby sítě Enterprise Europe Network se nově zaměřují na digitalizaci

Síť Enterprise Europe Network, největší mezinárodní síť podporující podnikání, pokračuje v novém období, které bude trvat do poloviny roku 2025. Přináší nová témata – digitalizaci a udržitelný růst malých a středních podniků.

Celý článek

Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky

Znáte pravidla pro volný pohyb osob a služeb spojená s vysíláním pracovníků? Seznamte se se základními podmínkami.

Celý článek

Přehled inkubátorů a vědeckotechnických parků v příhraničí

Evropský region Dunaj-Vltava v Dolním Bavorsku vydal dvojjazyčnou brožuru o podnikatelských inkubátorech a vědeckotechnických parcích v příhraničí.

Celý článek

Znáte ekosystém vzdělávání a podpory podnikání v Plzni?

Zahlédli jste někde zkratku PINE a nejste si jistí, co přesně znamená? Představujeme propracovaný ekosystém technického vzdělávání a podpory podnikání v Plzni. V čem tkví jeho jedinečnost, vysvětlí Luděk Šantora, ředitel Správy…

Celý článek

Nabízíme volnou kancelář pro start-upy ve Vědeckotechnickém parku

Vědeckotechnický park vytváří vhodné prostředí pro aktivity firem, které mají zájem o aplikovaný výzkum, vývoj a inovace a vedle samotného pronájmu moderních kanceláří a provozních prostor je zde zajištěno zázemí, servis, odpovídající infrastruktura…

Celý článek

Potvrdili jsme naše členství v evropské síti pro podporu podnikání

Největší mezinárodní síť pro podporu podnikání Enterprise Europe Network (EEN) budeme v Česku i v dalším třiapůlletém období, tj. do poloviny roku 2025, reprezentovat jako jeden z jejích členů. Rozhodla o tom Evropská…

Celý článek

Creative Business Cup 2022

Spadáte do některé z oblastí kreativních průmyslů? Jste inovativní a máte sídlo v České republice?

Celý článek

Přejeme krásné svátky a v novém roce se těšíme na vaše projekty

V době mezi 23. 12. 2021 a 2. 1. 2022 máme zavřeno. Ale už 3. ledna jsme tady pro vás a společně posuneme vaše podnikání vpřed! Tým BIC Plzeň

Celý článek

Navýšení dotací pro podniky na služby výzkumných organizací

MPO navýšilo alokaci na výzvu VI programu Inovační vouchery v OP PIK o 30 mil. Kč. To umožní podpořit v roce 2022 další projekty malých a středních podniků. Poraďte se s námi, jak…

Celý článek

TA ČR připravuje vyhlášení 5. veřejné soutěže programu TREND, podprogramu Technologičtí lídři

Program TREND je zaměřen zejména na zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti podniků, především rozšířením jejich trhů v zahraničí, pronikáním na trhy nové či posunem výše v globálních hodnotových řetězcích.

Celý článek

I v novém projektovém období budeme členem sítě Enterprise Europe Network

Jsme hrdí, že jsme součástí největší celosvětové sítě, která se zaměřuje na podporu inovací a vstupu malých a středních podniků na zahraniční trhy. Máme radost, že členem této sítě budeme i nadále…

Celý článek

Ohlédnutí za podzimní sérií webinářů

Skvělý seminář! Promyšlený, pro informovanost, pochopení a základní rychlou orientaci přehledný a čistý výklad. Téma bylo zpracováno detailně, webinář rozhodně nebyl nudný. Tak hodnotíte náš seriál 10 webinářů na téma Pravidla zahraničního…

Celý článek

Plzeňský festival Dronfest přilákal i zahraniční firmy

V rámci festivalu bezpilotního létání Dronfest proběhly schůzky zástupců mezinárodních firem, univerzit a výzkumných organizací ze 16 zemí.

Celý článek

„Pokud neznáte ustanovení zákona o DPH, která řeší zahraniční obchod, neprodávejte a nenakupujte,“ říká Marek Reinoha

Jeho specializací jsou vzájemné souvislosti mezi obchodními podmínkami ve smlouvách a daňovými a celním aspekty dodávek zboží.

Celý článek

Včelstva v Plzni sleduje umělá inteligence, přináší řadu užitečných informací pro včelaře

Unikátní spojení vědy a přírody přináší plzeňský projekt ProBee, na kterém jsme spolupracovali s plzeňskou firmou Softech.

Celý článek