BIC Plzeň

BIC Use

Za úspěchem firmy stojí pes Barnabáš a BIC Plzeň

Podpora ze strany BIC Plzeň přispěla k rychlému rozvoji firmy v prvních letech jejího podnikání. Konzultanti pomohli s dotací z programu Technologie od začátku do konce.

Basového kytaristu kapely Mandrage Michala Faitla přivedl k podnikání jeho pes Barnabáš. Dovádivé a zvídavé štěně bylo třeba zabavit, aby neničilo vybavení bytu. Výborně se osvědčily pamlskové hlavolamy, a nápad na nový výrobek byl na světě. Tak se začala psát historie firmy, které se s pomocí odborníků BIC na dotace pro začínající podnikatele brzy podařilo dosáhnout vysoké technologické úrovně, vytvářet nová pracovní místa a navyšovat tržby.

Poté, co Michal Faitl s Davidem Srpem založili společnost, otestovali prototyp a pustili se do výroby, přestala brzy kapacita stačit zájmu zákazníků. Firma se začala poohlížet po větší provozovně a novém modernějším stroji. Požádali proto BIC Plzeň o pomoc se zpracováním žádosti o dotaci v programu Technologie na nestingové CNC centrum pro obrábění dřevěného deskového materiálu.

Konzultanti na základě poskytnutých informací formulovali podnikatelský záměr – dokument, podle kterého hodnotitelé žádost bodují – i další potřebné přílohy. Žadatele provedli celým procesem od podání žádosti, přes změnové řízení při stěhování do nové provozovny, plnění všech povinností příjemce při realizace projektu až ke zpracování závěrečné zprávy a podkladů potřebných k proplacení dotace.

“Za úspěch naší žádosti o dotaci v programu Technologie vděčíme především pracovníkům BIC Plzeň, kteří nás, dotační laiky, trpělivě provedli přípravou a realizací až ke zdárnému konci. Všem, kteří se rozhodují, zda zažádat o podporu pro své podnikání, tento krok rozhodně doporučuji. Pokud jsou v tomto ohledu „nepolíbení“, svěřit se do rukou zkušeným pracovníkům BICu je to nejlepší rozhodnutí,” radí Michal Faitl, společník a jednatel by wood.store s.r.o.

Pořízení nového počítačově řízeného stroje umožnilo až nečekané zvýšení efektivity, kvality a kapacity výroby. K psím hlavolamům tak přibyl nábytek na míru, zejména kuchyňské sestavy. Nový výrobní sortiment vyvolal potřebu dalších technologických inovací, a tak s investiční dotací na automatický stroj na olepování hran a CAD/CAM softwarový nástroj pro návrh nábytku a technologie jeho výroby opět pomohlo BIC Plzeň.

Zatím posledním projektem, se kterým se firma za pomoci BIC uchází o dotaci, tentokrát v programu ICT a sdílené služby, je pořízení speciálního informačního systému, umožňujícího digitalizaci procesů zakázkové dřevovýroby v malých firmách.