BIC Plzeň

BIC News

Série podzimních webinářů “Pravidla zahraničního obchodu” s Markem Reinohou

Obchodujete se zahraničím nebo tuto možnost teprve zvažujete? Získejte základní přehled nebo si naopak přijďte prohloubit svoje znalosti.

Série 10 podzimních vzdělávacích online akcí je zaměřena na zahraniční obchod. Díky webinářům si ujasníte, co zahraniční obchod obnáší z hlediska sledování pohybu zboží v rámci EU, jaká pravidla se nově uplatňují v oblasti e-commerce, jak ovlivňují dodací doložky INCOTERMS uplatňování DPH a celních předpisů a zejména porozumíte problematice DPH v zahraničních obchodních operacích (obchod se zbožím a službami v EU a mimo EU). Získáte základní přehled nebo si prohloubíte dosavadní znalosti v dané problematice. Při registraci můžete napsat své dotazy k uvedené problematice. Takto obdržené dotazy budou na webináři přednostně zodpovězeny.

Webináře jsou určeny pro podnikatele, výrobní a obchodní společnosti a jejich pracovníky (např. nákupní/prodejní nebo obchodní oddělení, logistické a ekonomické útvary, celní deklaranty, účetní, obchodníky připravující smlouvy se zahraničními partnery). Užitečné informace ocení i start-upy nebo firmy, které ještě nepůsobí za hranicemi ČR, ale o své expanzi teprve uvažují.

Přednášejícím je Marek Reinoha, poradce a specialista v oblasti cel, unijního obchodu a DPH. S Markem Reinohou dlouhodobě spolupracujeme již téměř 15 let. Jeho přednášky k problematice zahraničního obchodu jsou účastníky velmi pozitivně hodnoceny.

JAK SE PŘIHLÁSIT

Na každý webinář je nutná samostatná registrace, nelze se přihlásit jen jednou na celý cyklus. Přednášky na sebe volně navazují, můžete se zaregistrovat na všechny akce nebo jen na ty, které pro jsou Vás zajímavé a aktuální. Registrační formulář je vždy uvedený u konkrétního termínu. Webináře jsou bezplatné díky podpoře z projektu Enterprise Europe Network.

Přehled jednotlivých webinářů

Startup World Cup & Summit se mění na Disraptors

A současně přichází European Champions League, bitva o evropský titul Startup Champion. Kromě regionálních šampionů bude summit místem, kde může potkat titány podnikatelského světa.

Celý článek

Navýšení dotací pro podniky na služby výzkumných organizací

MPO navýšilo alokaci na výzvu VI programu Inovační vouchery v OP PIK o 30 mil. Kč. To umožní podpořit v roce 2022 další projekty malých a středních podniků. Poraďte se s námi, jak tento dotační program správně využít při nákupu služeb od výzkumných organizací v ČR.

Celý článek