BIC Plzeň

BIC Events

Workshop: Problematika daňových odpočtů na výzkum a vývoj ve firmách

Zveme vás na společný workshop COMTES FHT a Ayming o problematice daňových odpočtů na výzkum a vývoj ve firmách.

Kdy: čtvrtek 10. 4. 2025
Kde: VTP COMTES, Průmyslová 1299, Dobřany

Co se na workshopu dozvíte?

  • Jaký je aktuální stav veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR.
  • Jaká jsou pravidla pro uplatnění odečitatelných položek na VaV ve firmách.
  • Jak správně identifikovat náklady způsobilé k odpočtu a minimalizovat rizika při jejich uplatňování.
  • Praktické příklady a doporučení od odborníků z praxe.

Součástí programu bude také exkluzivní prohlídka laboratoří COMTES FHT a.s., které již 25 let patří mezi špičku v oblasti materiálového inženýrství, metalurgie a inovativních technologií.

Nenechte si utéct možnost edukace v oblasti odpočtu a exkluzivní prohlídku laboratoří

Workshop je zdarma, ale kapacita je omezená!

Registrujte se nyní a zajistěte si své místo.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Pitch & Match – otevřené inovační výzvy pro startupy

V rámci soutěže Pitch & Match se otevírá příležitost zapojit se do Open Innovation projektů s předními firmami z Bavorska i nadnárodního prostředí.   Vyhlášeno je celkem 5 výzev – od materiálových inovací přes průmyslovou automatizaci až po umělou inteligenci v automotive:  

  • Udržitelné stavební chemie (Gebrüder Dorfner GmbH & Co.): Vývoj nových pojiv, plniv a přísad z minerálních, recyklovaných a biogenních zdrojů, které nahradí primární materiály a přinesou nové funkce.
  • Funkční a inteligentní materiály: Plniva a izolační materiály s přidanou hodnotou – regulace teploty, vlhkosti, akustiky či snížení emisí – s důrazem na škálovatelnost a udržitelnost.
  • RC plniva & biogenní přísady: Jak je cíleně kombinovat a integrovat do stavebních výrobků tak, aby splňovaly technické, ekologické i ekonomické požadavky?
  • Mobilní cobot pro balení tiskovin (Pinsker Druck und Medien): Robot, který zvládne flexibilně a efektivně automatizovat balení tiskovin ve stísněných prostorách a přecházet mezi stroji.
  • AI pro Automotive software (AUMOVIO, dříve Continental Automotive Technologies): Jak může přesně vyladěný AI model zásadně zefektivnit vývoj Embedded C & Autosar kódu a stát se špičkovým coding asistentem v automotive?
  Startupy s inovativními nápady mohou najít partnery pro spolupráci a příležitost, jak posunout své technologie i celé obory.   Termín pro podání přihlášek: 30. září 2025   Přihlášky a více informací zde

Celý článek

Hy-fcell 2025: mezinárodní B2B setkání v Stuttgartu

Jako partner sítě Enterprise Europe Network Vás zveme na B2B matchmakingové setkání Hy-fcell 2025, který proběhne 7.–8. října 2025 na veletržním areálu Messe Stuttgart, Německo.

Celý článek