BIC Plzeň

BIC Events

Mise firem v oblasti polovodičů, fotoniky a elektroniky do Holandska

V rámci našeho členství v sektorové skupině Electronics sítě Enterprise Europe Network Vás zveme na misi firem do holandského Eindhovenu a Nijmegenu zaměřenou na oblast polovodičů, fotoniky a špičkové elektroniky.

Kdy: 12. – 13. prosince 2023
Kde: Eindhoven a Nijmegen, Holandsko

Během akce navštívíme výzkumné organizace a firmy, které jsou součástí místního high-tech ekosystému. První den proběhne v  High Tech Campusu Eindhoven, ve kterém sídlí zhruba 300 špičkových firem a je nazýván „nejchytřejším kilometrem čtverečním v Evropě“. Druhý den se přesuneme do Noviotech Campusu v Nijmegenu, sídla firem zaměřených na polovodiče, zdravotnické technologie, digitální řešení v oblasti zdravotní péče, biotechnologie a integraci čipů.

 

Program:

Eindhoven

Dopoledne prezentace holandského klastru High Tech NL Semiconductors a evropského klastru Silicon Europe.

Dále pak prezentace a prohlídky:

Holst Centre

Představení výzkumného a vývojového centra zaměřeného na flexibilní a bezdrátovou elektroniku a technologie tenkých filmů.


PITC, Photonics Integration Technology Centre

Podpora komerčního využití integrované fotoniky.


Smart Photonics  / Photon Delta

Představení a návštěva Smart Photonics – slévárny na fotonické integrované obvody a Photon Delta – předního ekosystému zaměřeného na integrovanou fotoniku, který se zabývá návrhem, vývojem a výrobou inovativních řešení v oblasti fotonických čipů.


Philips MEMS

Zakázková výroba mikro-elektronických mechanických systémů v malých až středních objemech.


5GHub Eindhoven

5G Hub je výsledkem spolupráce regionálních hráčů se společnostmi Ericsson a Vodafone Ziggo. Hub zkoumá a testuje možnosti nových technologií a podporuje jejich inovativní využití. Návštěva 5G demo area.

 

Nijmegen

CITC – Chip Integration Technology Centre

Neziskové inovační centrum, které se specializuje na integraci a pokročilé technologie balení čipů.


EPR Partner

Vyrábí high-tech elektroniku, specializuje se na dodávky osazených desek plošných spojů, elektronických modulů a systémů.


Sencio

Inovativní obaly a montážní řešení pro mikro-elektromechanické systémy (MEMS) a sensory.


Enzyre

Nabízí přenosné zařízení na měření srážlivosti krve.

 

Účast na akci je bezplatná. Cestovné a ubytování si hradí účastníci.

 

Mgr. Jana Jeřábková

Mgr. Jana Jeřábková

Enterprise Europe Network
jerabkovaj@bic.cz
603 418 653
377 205 206

Inovujeme Plzeň

Největší technologický festival v Plzeňském kraji je zpět! Inovujeme Plzeň nabídne interaktivní expozice, prezentace startupů, ukázky z výzkumu a technologií budoucnosti – od robotiky a AI až po chytrá města. Součástí programu budou i projekty místních univerzit a firem, studentské závody FPV dronů a bohatý doprovodný program. Přijďte se inspirovat 6.–7. června do TechToweru!

Celý článek

Workshop: Vývoj a prototypová výroba speciálních součástí

Zveme vás na workshop COMTES FHT o vývoji a prototypové výrobě k příležitosti 25 letého jubilea firmy.

Celý článek