BIC Plzeň

BIC Events

Dny AI: Úvod do umělé inteligence pro veřejnost

Přednáška určená široké veřejnosti a seniorům nabídne srozumitelný a praktický úvod do světa umělé inteligence. Účastníci se dozví, co je to AI, kde se s ní v každodenním životě setkáváme a jak funguje na základní úrovni. Cílem je přiblížit principy umělé inteligence tak, aby byly pochopitelné i pro ty, kteří s digitálními technologiemi zatím nemají větší zkušenosti.

Součástí programu bude praktická ukázka práce s nástrojem Gemini, který umožňuje snadno generovat texty, odpovídat na otázky nebo nabídnout užitečné tipy do běžného života. Přednáška je přizpůsobena i účastníkům s nižšími digitálními dovednostmi a doplněna o prostor pro otázky a diskuzi.

11. listopadu 2025 I 15:00 do 17:00

BIC Plzeň, Riegrova 1

Zasedací místnost ve 3. patře

Akce se koná v rámci Dnů AI 2025, které po celé České republice přinášejí inspirativní programy o využití umělé inteligence v praxi i v každodenním životě.

Přednáškou provede Tereza Baubínová z Transitions Media

Vstup je zdarma, účast je však nutné předem registrovat prostřednictvím formuláře: registrace zde.

Applied Artificial Intelligence Conference 2026

V rámci našeho členství v síti Enterprise Europe Network Vás zveme na mezinárodní konferenci AAIC - Applied Artificial Intelligence Conference 2026, která se zaměří na praktické využití umělé inteligence v podnikání, průmyslu a dalších odvětvích.

Celý článek

7. Bavorsko-český den pro firmy

Rozpoznat a porozumět trendům zítřka - využít příležitosti v době změn - inovace, intrapreneurship a ownership jako klíčové faktory úspěchu transformačních procesů.

Celý článek