MATEX PM, s.r.o .

Od roku 2005 poskytuje společnost MATEX PM zákazníkům nejlepší služby na nejvyšší technologické úrovni. Zabývá se zejména výrobou komponent pro automobilový průmysl a službou povrchového kalení, navařování a svařování laserem. Dále nabízí komplexní služby v oblasti automatizace, tj. stavbu robotických systémů zejména pro laserové svařování, povrchové kalení a manipulaci.

V oblasti vývoje a aplikací laserových technologií patří již řadu let mezi přední společnosti v Evropě. V roce 2008 si společnost na základě vlastního designu vybudovala pracoviště laserových technologií. Následně MATEX PM začal jako první v ČR komerčně nabízet služby laserového zpracování materiálu - svařování, nanášení vrstev a kalení na zakázku. Pracuje jako tzv. „job-shop“. Každá zakázka je jedinečná a často vyžaduje úpravu technologického postupu. Ty jsou vyvíjeny ve vlastním výzkumném a vývojovém centru Laser ARC.

Unikátní zakázky vyžadující vývoj a uplatnění speciálních technologických postupů prováděla společnost například pro ŠKODA AUTO a.s., JE Dukovany, TOS VARNSDORF a.s., Doosan Škoda Power či ČKD group.

V roce 2014 společnost svůj rozvoj završila vítězstvím v krajském kole soutěže VODAFONE FIRMA ROKU.

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

V prvních letech podnikání využívala společnost pro své metalografické laboratoře i pro kancelář vedení zázemí poloprovozní budovy podnikatelského inkubátoru BIC Plzeň v areálu Vědeckotechnického parku na Borských polích.

S poradci BIC Plzeň konzultovali zakladatelé společnosti nastavení cílů podniku i způsob, jak jich dosáhnout. Výstupy z těchto konzultací pak posloužily jako základ podnikatelského záměru pro získání zvýhodněného úvěru. S pomocí BIC tak firma získala zdroje pro financování nákupu svého prvního laboratorního vybavení z programu Kredit (Operační program Průmysl a podnikání).

Když se potvrdil komerční potenciál laserových technologií ve strojírenství a vedení společnosti se rozhodlo investovat do nového zařízení, obrátilo se opět na BIC Plzeň. Konzultanti pomohli najít vhodné dotační programy a zpracovat žádosti, včetně podnikatelského záměru, finančního plánu a dalších příloh. Pomoc poskytli i při realizaci projektů, zejména při výběrových řízeních na dodavatele strojů a zařízení, při zpracování monitorovacích a závěrečných zpráv a žádostí o platbu. Postupně se tak podařilo získat v OPPI (Operační program Podnikání a inovace) dotace na následující projekty:

  • rok 2012-13: Robotizované laserové pracoviště (3 361 tis. Kč) - výkonový laser a průmyslové roboty pro laserové kalení a svařování,
  • rok 2013-15: LASER ARC - Laser Applied Research Center (3 720 tis. Kč) - vybavení vývojového pracoviště pro laserové úpravy povrchu, svařování a pájení, výzkum strukturních a mechanických změn způsobených interakcí laserového paprsku s materiálem a simulace teplotních dějů, polí a pnutí, např. elektronový mikroskop a přístroje pro mechanickou zkušebnu, 
  • rok 2014-15: Technologie laserového navařování (3 600 tis. Kč) - laser a obráběcí centrum pro opravy a navařování dílů se složitými tvary povrchu. 

Společnost MATEX PM patří i díky uvedeným projektům mezi technologicky nejlépe vybavené podniky zabývající se laserovým zpracováním materiálů.

Své služby MATEX PM nenabízí jen v ČR. BIC Plzeň mu proto jako člen sítě Enterprise Europe Network poskytuje průběžně informace a podporu při vyhledání příležitostí pro obchodní nebo technologickou spolupráci v zahraničí. Pomáhá také s účastí na mezinárodních kooperačních setkáních, kde se zástupci firmy osobně setkávají s potenciálními partnery.

 

Aktualizováno: 7/2016


Kategorie Firmy, Dotace a programy podpory podnikání, Začínající podnikatelé a startupy, Financování začátku podnikání, Konzultace podnikatelského nápadu, Prostory pro zahájení podnikání

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:57 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Zbyněk Doležal
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 512 849
E-mail: dolezal@bic.cz

Ing. Jana Klementová
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 424 273
E-mail: klement@bic.cz

Bc. Miroslava Skrziszowská
Tel: 377 235 379
Mobil: 605 210 718
E-mail: m.skrz@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce