Kartáčovna Koloveč, spol. s r.o.

Společnost se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami průmyslových kartáčů pro různé oblasti použití. Díky 60% tržnímu podílu je největším výrobcem průmyslových kartáčů v České republice a na Slovensku.

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Konzultanti BIC Plzeň spolupracovali s firmou na přípravě projektu inovace stávajících výrobních procesů firmy a přípravě investičního záměru pořízení moderního technologického zařízení. Jednalo se o pořízení  tříosého CNC dřevoobráběcího centra s rastrovým stolem pro formátování deskových materiálů a CNC frézy s automatickým zásobníkem nástrojů umožňující přesné vrtací a vyvrtávací operace.

Projekt inovace procesů a investiční záměr souvisel s rozvojovým plánem firmy, jehož cílem bylo získat zákazníky na trzích v SRN, Rakousku, Itálii. Zvládnutí nových zakázek vyžadovalo inovace a investice. .

Konzultanti BIC Plzeň spolupracovali na formulaci rozvojového záměru, rovněž zpracovali finanční plán a tržní analýzy jednotlivých regionů. Pro financování investic doporučili využít dotačního programu ROZVOJ Operačního programu Podnikání a inovace. Pomohli s  podáním žádosti o dotaci. Firma na realizaci záměru získala dotaci 2,25 mil.Kč.

Realizací projektu společnost Kartáčovna Koloveč výrazně rozšířila své technologické možnosti i výrobní kapacity a tím posílila svoji konkurenceschopnost. Byla vytvořena nová pracovní místa. 

 

Publikováno: 5/2016 


Kategorie Firmy, Dotace a programy podpory podnikání

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:40 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Martin Holubec
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 554 908
E-mail: holubec@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce