IZOS s.r.o.

Společnost IZOS s.r.o. se sídlem v Plzni je největším specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR. Ve svých třech závodech se zabývá výrobou dvojskel a trojskel, která dodává výrobcům oken či stavebním firmám, ale také speciálních a bezpečnostních skel. Po technologické stránce patří společnost IZOS ke špičce nejen v ČR, ale i v EU a ve světě.

Jak podnik využil služeb BIC Plzeň?

Svůj technologický rozvoj podnik financuje zčásti též dotacemi poskytovanými v rámci programů podpory podnikání z veřejných zdrojů. Při tom opakovaně využívá poradenských služeb BIC Plzeň, zejména při zpracování žádostí o dotace a výběru dodavatelů v souladu s předepsanými pravidly.

S pomocí BIC Plzeň získal podnik dotace v celkové výši cca 100 mil. Kč na následující projekty:

Projekt „Inovace technologie výroby izolačních dvojskel“, realizovaný v letech 2005 – 2006, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPP). Umožnil výrobu izolačních dvojskel s využitím robota pro aplikaci flexibilních distančních pásek. Byl nominován na Podnikatelský projekt roku 2006.

Projekt „Výrobní hala a technologické vybavení pro opracování a kalení plochého skla“, realizovaný v letech 2006 – 2007, byl podpořen v grantovém schématu v opatření 1.1 SROP. Umožnil výrobu bezpečnostních kalených skel a v souvislosti s tím i vytvoření 20 nových pracovních míst.

Automatická vertikální bruska

Projekt „Modernizace a rozšíření technologie pro výrobu izolačních a kalených skel“, realizovaný v roce 2007, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPI). Umožnil zefektivnit a zkvalitnit řadu výrobních operací: řezání skla, broušení hran, ohýbání distančních rámečků, vertikální kompletace izolačních skel.

Projekt „CONECO Bratislava“ byl podpořen v programu MARKETING (OPPI). V rámci projektu se společnost zúčastnila stavebních veletrhů CONECO v Bratislavě v letech 2010 a 2011 a získala nové stálé odběratele.

Projekt „Rozšíření technologie pro výrobu a opracování bezpečnostních skel“, realizovaný v roce 2009, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPI). Umožnil rozšíření výrobního sortimentu o bezpečnostní laminovaná skla s folií.

Projekt „Modernizace technologie pro výrobu izolačních a bezpečnostních skel“, realizovaný v letech 2010 – 2011, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPI). Přinesl zefektivnění a zkvalitnění práce při opracování skleněných tabulí (automatické čtyřstranné broušení, leštění, srážení hran, mytí), především ale umožnil automatizovanou výrobu dvoj-, troj- a čtyřskel pravoúhlých i zvláštních tvarů, s přesahem vnějšího skla (pro strukturální fasády, chladicí vitríny apod.).

Projekt „Linka pro automatizovanou výrobu izolačních skel“, realizovaný v letech 2012 – 2013, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPI). Jeho obsahem bylo technologické vybavení nového výrobního závodu s vysokým

Projekt „Technologie pro výrobu izolačních a bezpečnostních skel“, realizovaný v letech 2013 – 2015, byl podpořen v programu ROZVOJ (OPPI). Přinesl zefektivnění a zkvalitnění výroby, rozšíření výrobních možností např. o celoplošně barvení skla a vedl k vytvoření 5 pracovních míst.

 

Publikováno: 5/2016


Kategorie Firmy, Dotace a programy podpory podnikání

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:10 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Zbyněk Doležal
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 512 849
E-mail: dolezal@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce