ELLA-CS, s.r.o.

Společnost je výrobcem několika celosvětově unikátních zdravotnických prostředků. Specializuje se především na vývoj a výrobu stentů pro gastrointestinální trakt. Portfolio zahrnuje stenty jícnové, pyloroduodenální, biliární a kolorektální.

Jak firma využila služby BIC Plzeň?

Zástupce společnosti ELLA-CS využil možnosti se zúčastnit v roce 2005 mezinárodní akce „Medical Event“ v Linci, která byla zaměřena na podporu spolupráce v oblasti zdravotnické techniky a na jejíž organizaci se podílel BIC Plzeň. Konzultanti BIC Plzeň zde poskytovali asistenci účastníkům při přípravě na akci.

Díky účasti na akci navázala firma spolupráci s představitelem rakouského L. Boltzmann Institute for Operative Laparoscopy, který prezentoval svoji představu využití stentů z biodegradabilního materiálu jako náhrady kovových stentů používaných pro léčbu nemocí gastrointestinálního traktu. Na základě požadavků následně společnost ELLA-CS identifikovala vhodný biodegradabilní materiál a vyvinula prototyp stentu. Ten byl pak ověřován v Boltzmannově institutu a na základě provedených testů získala ELLA-CS pro stent certifikát CE. Hlavní výhodou nového stentu z biodegradabilního materiálu je, že po jeho aplikaci odpadá nutnost jeho opětovného vyjmutí. 

 

Publikováno: 5/2016 


Kategorie Firmy, Mezinárodní technologická spolupráce

Podobné reference

Poradíme Vám

Aktuálně je 06:39 a žádný z našich konzultantů není na telefonu dostupný, prosím napište nám pomocí formuláře nebo zašlete e-mail.

Ing. Martin Holubec
Tel: 377 235 379
Mobil: 603 554 908
E-mail: holubec@bic.cz


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce