Startup World Cup & Summit

08.02.2019

10. dubna 2019 se v pražském Kongresovém centru uskuteční historicky první evropské finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019, a to v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit).

Do Prahy poprvé dorazí nejlepší startupy z celé Evropy

Vítězové téměř dvou desítek národních kol Startup World Cupu se utkají o půl milionu amerických dolarů, titul evropského startupového šampiona a postup do celosvětového finále v San Franciscu. Evropa se stává prvním kontinentem, který má vlastní finále této startupové soutěže. 

V rámci SWCS se uskuteční také regionální finále zemí Visegrádské čtyřky

Vítězný startup finále V4 získá nejen postup do evropského finále, ale rovnou i účast v globálním finále, které se uskuteční v květnu v Silicon Valley. Pro české startupy vede cesta do celoevropského finále přes finále regionální, do kterého se nominuje 21 nejlepších startupů z regionu Visegrádské čtyřky. Toto finále proběhne 9. dubna, kdy 4 nejlepší startupy dostanou možnost „pitchovat“ svůj startup v rámci celoevropského finále. Vítězný startup z regionálního kola má vedle možnosti soutěžit o půl milionu dolarů v evropském finále již rovnou garantovaný postup do finále celosvětového.

Konferenci zastřešuje téma „What’s Next, Europe?“

Cílem akce je dlouhodobě propojovat evropskou startupovou scénu - propojovat talentované mozky, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem a především dodat sebevědomí evropské startupové scéně. Ta má podle organizátorů z UP21 a Air Ventures v tomto směru podstatné rezervy oproti dravé konkurenci ze Silicon Valley a dalších světových epicenter inovací.

Organizátoři akce očekávají účast přes 350 startupů z více než padesáti zemí

Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci Miya, která umožní networking a matchmaking. V Kongresovém centru vystoupí přes padesát mentorů a řečníků, mimo jiné například CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce.

Vstupenky na konferenci jsou již nyní prodeji na webové stránce www.swcsummit.com.

S kódem BIC2019 získáte slevu ve výši 25 %.

SWC Summit

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce