Soutěž a podnikej pomůže středoškolákům rozjet vlastní firmu

30.08.2016

Projekt Soutěž a Podnikej je určen středoškolským studentům, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání ještě na střední škole a později při svém dalším studiu či praxi. Účastníci v regionálních kolech soutěží proti svým kolegům z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové jednotlivých regionálních kol se utkají ve finálovém celostátním kole, které se bude konat v Praze.

Celým procesem je navíc budou provázet zkušení mentoři a porotci. Finální projekty posoudí například i zakladatel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. Vítězný tým pak dostane finance na rozjezd vlastního start-upu i cestu do Spojených států.

Princip soutěže je jednoduchý. Maximálně tříčlenné týmy studentů středních škol se zaregistrují na stránkách www.soutezapodnikej.cz a popíšou svůj podnikatelský záměr. Může to být naprosto cokoliv. Ideální ovšem je, pokud nápad řeší nějaký problém, kterého si ve svém okolí všimli. Následně odborná porota posoudí všechny nápady a z každého regionu vybere týmy, které budou mít šest týdnů, aby nápad promyslely a dopracovaly,“ popsal princip soutěže její spoluzakladatel David Friedl společnosti Fundchaser.

Iniciátoři soutěže věří, že první ročník pomůže nastartovat podnikatelského ducha už na středních školách. Také doufají, že čeští studenti i učitelé díky tomu budou více motivovaní propojovat teorii s praxí.

Podrobné informace a registraci najdete na webu www.soutezapodnikej.cz.

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce