Nové technologie v tradičních činnostech

12.05.2017

Zkušený včelař a zároveň majitel plzeňské firmy Softech připravuje pro trh novinku pro včelaře. Jedná se o monitorovací systém se solárně poháněnými čidly - senzory zvuku - pro zjištění stavu včelstev. 

BIC Plzeň firmě Softech pomohl připravit žádost do SME Instrumentu. SME Instrument totiž podporuje malé a střední podniky, které vyvíjejí inovativní produkty s globálním potenciálem, chtějí s nimi vstoupit na zahraniční trhy. Jedná se o jeden z nástrojů evropského programu Horizon 2020, je určen pro fáze těsně před uvedením nového produktu na trh.

Vybrané projekty mohou získat podporu 50 tis. Eur. Projekt Softechu získal velmi vysoké hodnocení, ale z důvodů nedostatku financí na všechny výborné projekty nedostal podporu. Díky tomuto výsledku však mohl podat žádost o podporu z Technologické agentury ČR (program GAMA- Seal of Excellence) a bude řešení vyvíjet právě s podporou od této agentury.

BIC Plzeň má zkušenosti s programem SME Instrument určeným pro akceleraci projektů s globálním potenciálem. Zájemci o účast v programu a získání až 50 tis. Eur mají další možnost podat žádost do 6. září 2017. S přípravou je však potřeba začít co nejdříve.

Informace o SME Instrumentu a dalších  programech a pomoc s přípravou projektů poskytnou konzultanti BIC Plzeň:

Zdroj: „Do úlů dorazila umělá inteligence“ - článek iDnes 12.5.2017

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce