Nové prostory pro vývojové aktivity a inovační podnikání

27.08.2018

BIC Plzeň v současné době připravuje dva zajímavé projekty pro rozšíření svých aktivit v oblasti poskytování prostor pro inovační podnikání.

První akcí je příprava nových prostor přímo v centru města v Riegrově ulici.  Na začátku roku 2019 se zde otevře nový prostor typu „coworking“. Na ploše cca 210 m2 bude BIC Plzeň nabízet prostředí pro začínající firmy a podnikatele,  kteří ocení v centru Plzně kvalitní zázemí coworkingového typu za přijatelnou cenu. Předpokládá se zájem start-upů a firem například z oblasti informačních technologií. V rámci tohoto projektu dojde k propojení předností moderního a příjemného místa k práci pro podnikatele, firmy či start-upové týmy s možností využití specializovaných poradenských služeb BIC Plzeň a účasti na zajímavých tematicky zaměřených akcích.

Druhým rozvojovým projektem je rekonstrukce a rozšíření technologického centra, které je součástí areálu vědeckotechnického parku v Plzni na Borských polích. Jedná se o prostory BIC Plzeň v Teslově ulici, kde probíhá vývoj tzv. "embedded" neboli vestavěných počítačů. Budova Teslovy 1 bude kompletně modernizovaná a rozšířená na celkovou plochu cca 1800 m2. Bude přizpůsobena plánovaným technologickým aktivitám a kromě standardních kancelářských prostor a zázemí zde budou vytvořeny i specializované vývojové a testovací laboratoře. Partnerem projektu a hlavním budoucím uživatelem těchto prostor je firma KONTRON ECT design s.r.o., která je českou pobočkou celosvětového leadera v oblasti embedded počítačové techniky. Od roku 2015 v Plzni působí jako kompetenční centrum pro vývoj HMI (Human Machine Interface) počítačů a pro vývoj počítačových modulů. Tato inovativní firma projevila zájem v Plzni nadále růst a rozšířit počet svých vývojových pracovníků. Partnerství BIC Plzeň se společností KONTRON ECT design s.r.o. bude zároveň i pilířem pro další rozvoj ekosystému technologicky zaměřených firem v Plzni.

Rekonstrukce technologického centra bude probíhat etapově a její dokončení se plánuje v roce 2020.

Oba projekty připravuje BIC Plzeň ve spolupráci s architektonickou kanceláří dotegg architekti s.r.o. Předpokládaná celková výše investice do rekonstrukce v obou objektech v majetku BIC Plzeň je plánována na 27,5 milionu korun.

 

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce