Plzní proběhl Inovační maraton

16.10.2018

BIC Plzeň ve spolupráci s poradenskou společností ICG Capability pořádal 12. a 13. října 2018 poprvé v Plzni akci „Inovační maraton“.

Jedná se o specifickou formu nácviku inovačních technik, ale zároveň také o novou formu hledání inovačních řešení konkrétních firemních záměrů. Koncept a metodiky byly převzaty z Rakouska.
  • Těmi, kteří díky inovačním technikám a postupům 24 hodin nepřetržitě hledali nová řešení, byli mladí, praxí nezatížení lidé, vesměs různě oborově zaměření studenti univerzit či absolventi, rozdělení do multidisciplinárních týmů.
  • Těmi, kteří byli po celou dobu týmům k dispozici, a kteří zadali záměry a témata, pro která se hledala inovační řešení, byli zástupci komerčních subjektů.
4 týmy tak pracovaly na zajímavých zadáních od AirBank a od FTV Prima.
 

FOTOGALERIE                                             logo_zadavatelé

 

Celý proces tvorby inovačního řešení měl předem pečlivě naplánované kroky tak, aby za relativně krátkou dobu velmi intenzivní práce týmy dospěly k inovačním řešením pod vedením zkušených facilitátorů a dohledem expertů z podniků. 
V pátek 12. října se tak v Plzni poprvé potkalo 16 mladých a nebojácných inovátorů, které spojovalo společné – chuť překonat své limity, odvaha vystoupit z komfortní zóny a touha ukázat, co v nich je. V sobotu v cíli se po 24hodinovém inovačním maratonu loučilo 16 lidí, které spojoval intenzivně prožitý den, který jim přinesl nové zkušenosti, dovednosti, kontakty na další mladé lidi, ale i zajímavé kontakty na experty z firem. 
Cílem akce bylo naučit mladé lidi, jak přistupovat k práci na inovacích a zároveň odhalit podnikům nečekaná řešení od praxí nezatížených lidí různé specializace.

Bude mít Inovační maraton v Plzni pokračování? Pokud budou mít další podniky zájem o spolupráci při řešení inovačních záměrů, konzultanti BIC Plzeň jsou připraveni koncept vysvětlit a prodiskutovat přípravu dalšího kola.

Inovační maraton 12. - 13. října 2018 
Pokud chcete něco vyhrát, běžte závod na 100 metrů. Pokud chcete něco zažít, běžte maraton.

(Emil Zátopek)

 

 

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce