19.5.2017 se zástupci BIC Plzeň zúčastnili zahájení výstavby vědeckotechnického parku společnosti COMTES FHT a.s. v Dobřanech

22.05.2017

Dobřanská společnost COMTES FHT a.s., která se zabývá především výzkumem a vývojem kovových materiálů, zahájila 19.5.2017 výstavbu nového vědeckotechnického parku. Hodnota investice se blíží 150 milionům korun a celý areál nového parku by měl být otevřen v průběhu roku 2019. Půjde celkem o tři budovy v těsném sousedství současných výzkumných a laboratorních prostor COMTES FHT v Dobřanech. 
Celý projekt je financován z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v kombinaci s prostředky společnosti COMTES FHT.

COMTES FHT a.s. byla založena v roce 2000 týmem lidí z někdejší Škoda Výzkum a Západočeské univerzity. Je zaměřena především na výzkum materiálů (jejich návrhy, analýzy vlastností) a vývoj nových technologií v oblasti tváření, tepelného zpracování, konstrukce nástrojů či speciálních zařízení.

BIC Plzeň s COMTES FHT a.s. spolupracuje již řadu let a jako jeden z provozovatelů již fungujícího vědeckotechnického parku počítá i nadále se spoluprací v oblasti aplikací výsledku výzkumu a vývoje, při zakládání a rozvoji inovačních firem v regionu.
 
COMTES VTP - CELKOVÁ VIZUALIZACE COMTES VTP - CELKOVÁ VIZUALIZACE

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce