Úspěšná mise bavorských firem a institucí do výzkumného centra COMTES FHT v Dobřanech

27.06.2017

Cílem mise, která proběhla ve dnech 21. a 22. června 2017, bylo podpořit navázání mezinárodní výzkumně-vývojové spolupráce v oblasti materiálových technologií. Akci připravil a organizoval BIC Plzeň spolu s bavorským partnerem Bayern Innovativ. Oba organizátoři jsou zapojeni do sítě Enterprise Europe Network podporující mezinárodní spolupráci ve výzkumu, vývoji a inovacích. 

Za bavorskou stranu se zúčastnili 4 zástupci významných firem a institucí, například z firmy Scherdel zabývající se vývojem a zpracováním materiálů pro automobilový průmysl nebo z Fraunhoferova institutu - centra pro vysokoteplotní materiály. Z plzeňského regionu se kromě zástupců výzkumného centra COMTES FHT a.s. zúčastnily i další firmy zabývající se výzkumem a vývojem v oblasti materiálů.

V průběhu dvou dnů proběhla prezentace konkrétních námětů možné spolupráce mezi jednotlivými účastníky, návštěva laboratoří  společnosti COMTES FHT, byly prezentovány programy na podporu česko-německé spolupráce ve výzkumu a vývoji.  V rámci programu byl také prostor pro neformální kontakty.

Akce byla hodnocena ze strany účastníků velmi kladně. Náměty na spolupráci se budou dále rozvíjet tak, aby vedly ke konkrétním projektům či zakázkám.  Ukázala, že máme v plzeňském regionu bavorské straně co nabídnout.

BIC Plzeň jako partner sítě Enterprise Europe Network pomáhá firmám v regionu s navázáním obchodní, technologické či výzkumné spolupráce. V případě zájmu o vyhledání partnera pro spolupráci nejen v Bavorsku je možné kontaktovat konzultanty BIC Plzeň. Služba je poskytována v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network s finanční podporou z Evropské komise a Ministerstva průmyslu a obchodu.

 

»zpět do archivu novinek


Služby BIC Plzeň

Novinky a akce